Sigma Kuralları Ne Demek ? Sigma Erkek Nasıl Olunur ?

Son zamanlarda sık duyduğumuz  ve popüler olan “sigma erkek” terimi;  son derece bağımsız, kendine güvenen ve başarılı olan bir erkeği tanımlamak için kullanılır.

Sigma yıllar önce var olan bir erkek kişiliğini temsil eder, ancak son zamanlarda trend haline gelmiştir. Bu içeriğimizde sizler için Sigma Erkeklerin özelikleri , Sigma Erkek Olmanın Kuralları ve Sigma Kuralları Ne Demek ? sorularına cevap vereceğiz.

Sigma Erkek Ne Demek ?

Sigma Erkek ne demek, sorusuna verilecek en iyi yanıt; Sigma Erkek temel olarak Alfa Erkek kavramına benzemektedir. Sigma Kuralları Ne Demek ? içeriğimizde de belirttiğimiz üzere Sigma Erkekler, Alfa Erkekler ile ayrıştıkları konu yalnızlıktır.

Tam bir manipülasyon ustası olan Sigma Erkekler yalnız olmayı grup şeklinde olmaktan yeğlerler. Kendine güvenen ve zeki karakter sahibi olan Sigmalar uzun süre ilişkilerden ziyade kısa süreli ve tutku dolu aşkları tercih ederler.

Alfa erkek ve Sigma erkek kavramları benzese de birçok konuda farklılıklar gösterirler. Sigma erkekler bağımsız karaktere sahiptirler ve yaşamlarında onlar için en vazgeçilmez olan şey bağımsızlıklarıdır.

Alfalar ise ego tatminini severler ve liderlik yapmak onların vazgeçilmez duygusudur.

Kısacası, Sigma erkekler Alfa erkeklere göre daha güçlü ve daha derinlemesine düşünen entelektüel kişiliklerdir.

Sigma Kuralları Ne Demek ?

sigma kuralları nasıl olur

Sigma Kuralları Ne Demek ? sorusuna yanıt niteliğinde olan bu başlık altında sizler için Sigma Erkek kişiliğinin barındırdığı ve hayat felsefesi haline getirdiği kuralları derlerik . Sigma Kurallarını merak ediyorsanız bir çoğu aşağıdaki gibidir.

Sigma kurallarını; farklı videolar ve makalelerden,  sizler için derleyip sıraladık.

 • Her zaman için söz yerine eylemler ile cevaplar verin.
 • Hayatta elbet kaybedebilirsiniz ancak özgüveninizi sakın kaybetmeyin.
 • Size bir değer katmayan, vaktinizi boşa harcadığını düşündüğünüz kişileri hayatınızdan çıkarın.
 • Bir kazancınızın olması önemlidir, parasız olmak zayıflık sayılabilir.
 • Asla bir kadın için hedeflerinizden şaşmayın.
 • Sadece gerektiği zaman gücünüzü gösterin.
 • Başkaları ile kendinizi asla kıyaslamayın.
 • Sizi sevmeyen ve nefret edenleri önemsemeyin, aklınıza getirmeyin.
 • Eğer bir ürün satışı yapıyorsanız, insanları sattığınız ürüne ihtiyaçlarının olduğu gibi hissettirin.
 • Yarattığınız strateji ile size rakip olanları şaşırtın.
 • Çevrenize ve kendinize karşı mutlaka dürüst olun.
 • Size karşı davranış ve fikirleri net olan bir kadın var ise, sizde ona karşı tavırlarınızı net olarak söyleyin.
 • Dünyadaki en güçlü şey paradır. Çünkü para konuştuğu zaman herkes dinler.
 • Kendinize kurallar yaratın ve o kuralları yalnızca öz saygınız için bozun.
 • Sizi takdir eden birileri olmayabilir. Siz kendi kendinizi takdir edin, mükafatlandırın. Sıkı çalışmak yerine akıllıca  çalışın.
 • Mutlaka hayalleriniz olsun. Hayallerinizin peşini asla bırakmayın. Hayalsiz biz yaşam, müzik olmayan bir parti demektir.
 • Ne şartlar altında olursa olsun, verdiğiniz sözü mutlaka tutun.
 • Her zaman insanlara yardımcı olmaya çalışın ancak sizi kullanmalarına izin vermeyin.
 • Koşulsuz şekilde kimseye güvenmeyin.  
 • Her kadın aynı değildir . Kötü niyetli kadınlar size karşı tuzaklar kurabilir, bu konuda dikkatli olun.

Sigma Erkek Nasıl Farkedilir ?

sigma erkek nasıl farkedilir

Sigma yıllar önce var olan bir erkek kişiliğini temsil eder, ancak son zamanlarda trend haline gelmiştir. Özelliklerini anlamaya başladığınızda, bu erkek tipinin ortalama  bir erkek olmadığını, daha üzerinde olduğunu anlayacaksınız.

Sigma Erkek içe dönük bir yapıya sahiptir dersek yanlış bir şey söylemiş olmayız.

Bu kişilik yapısındaki erkeğin gelişmek için sosyalleşmesine ihtiyacı yoktur. Sadece gelişmek için ve kendi planlarıyla ilgili düşüncelerine çok fazla zaman harcamaktadır.
Sigma Erkekler aktif olarak sosyalleşmesine gerek kalmadan kişisel ve profesyonel başarı elde edebileceklerine inanmaktadırlar.

İlginç bir şekilde, onları alfa erkeklerden ayıran özellikler nedeniyle kadınlar tarafından daha fazla popülerlik kazanmaya başlamışlardır.
Ayrıca Alfa erkeklerin, Sigma rakiplerinden hoşlanmadıkları dikkatlere çarpmaktadır. Çünkü Sigma erkekler, alfaların şöhret ve statü kazanmak için yaptıkları işin yarısını bile yapmak zorunda kalmadan başarılı olabilmektedirler.

Sigma Erkeklerin 5 Alışkanlığı

1-) Esnetilebilir çizgileri vardır

Sigma erkeği kolay kolay uyum sağlayan bir tip değildir. İyi bir nedeni olmadığı sürece ona söylenen şeyleri yerine getirmez. Sosyal hayatları olabilir ve sigma erkeği ile sohbet etmek keyiflidir. Ama temelde kendi yoluna gitmeyi seçer.

Sigma erkeği sürü davranışının genellikle yönlendirilmenin bir sonucu olduğunun farkındadır. Otarite altında olmayı sevmediği içinde sürünün bir parçası olmayı istemezler. Daha çok yapılanı yapmayı sevmez, sürekli farklı yol arayışındadır.

Modadan, trendlerden ve kitlesel histeriden kolay kolay etkilenmez. Sigma erkeği tüm bu saydıklarımızın birincisi olarak farkındadır. Yapmak istese hepsini yapabilir ancak onun sınırları vardır ve yapmamayı seçer.

2-) Yalnızlığı Sever

Sigme Erkek yalnızlığı sever. Çoğu insan için hayat birçok ilişkiden oluşur. Bu ilişkiler meslektaşlarlar, aile ve arkadaşlar ile olabilir. Sigma Erkek ise saydıklarımız ile sosyal etkileşimden keyif alabilirken, çoğu zaman yalnız vakit geçirmeyi sever.

Özellikle Cuma günü işten Eve geldiğinde dünyanın gürültüsünden uza, uzun ve keyifli bir inziva için sabırsızlanır.

Yalnızken yeni bir iş üzerinde çalışır veya kitap okur. Sabahın erken saatlerinde ormanda yürüyüşü çıkar ya da öğlene doğru yüzmeye gider.

 Ne olursa olsun kendi arkadaşlığından hoşlanır.

 3-)  Tek Başına Seyahat Eder

 iki veya üç kişilik arkadaş grupları ile seyahat etmek keyiflidir. Ancak sigma erkeği yalnız seyahat etmeyi seçer. Onun için bir araba ve bir sırt çantası yeterlidir.

Plan yapmaz sadece yola çıkar. Onun için önemli olan işinden şehrinden kişisel ortamından uzaklaşmaktır.

 Yalnız seyahat etmek, sigma erkeğinin yeni arkadaşlıklar kurmasına vesile olabilir. Sigma erkeği kalabalıktan olabildiğince uzak kalmayı seçer bunu asosyal kişilik yapısı olduğu için değil kendini o durumda daha iyi hissettiğinden bunu yapar.

4-) Uyum Sağlar

Bu ilk madde ile biraz çelişkili gelebilir. Ama aslında öyle değildir. Sigma erkeği bukalemun gibidir.  Tüm hiyerarşik seviyedeki insanlarla iyi geçinebilir.  Her ortamda istediği takdirde kolaylıkla ayak uydurabilir, sigma  erkeği bir derenin göleti bulduğu gibi doğru yolu bulur.

Yani onun uyum sağlaması, kendi çizgisi dışına çıkması anlamına gelmez. Değişimden korkmaz onu açıkça memnuniyetle karşılar. Kısaca onunla nereye giderseniz gidin hızla uyum sağlarsınız.

Düşsel şeyler onun için önemli değildir. Bu tür şeyleri hayatını kolaylaştırmak için ödenmesi gereken küçük bir bedel olarak görür. Sigma erkeği şöhret ve ilgi yerine basit ve sessiz bir yaşamı seçer. Bu yüzden etrafındakiler için herhangi bir konuda engel değildir.

5) Anlamadığında Susar

Birçok insanın hiçbir şey bilmediği konuda bile fikirleri vardır. Onlar sadece bulunduğu ortamda akıllı görünmek ya da sohbete dahil olmak için bunu yaparlar. Ancak Sigma Erkek, yalnızca konuşmaya ekleyecek değerli bir şey olduğunda konuşur. Buda ancak onun konuyu anlaması ile mümkündür.

Ayrıca ona göre çoğu zaman sessiz kalmak gerekir. Daha çok dinlemeyi sever, konuştuğunda söyledikleri ortamda bulunan herkesin dikkatini çekebilecek nitelikte anlamlı ve güçlüdür. Bunu yapabilmesi için ilk önce konu hakkında bilgi sahibi olması ve konuyu anlaması gerekir. O yüzden bir Sigma Erkek çok fazla konuşmaz.

Ünlü Olan Sigma Erkekler Kim ?

Sigma Erkekler hakkında çok şey duymasanız bile, her yerdeler ve bazıları aslında ünlü , aşağıdakiler bunlara örnek :

 • Keanu Reeves
 • Steve Jobs
 • Robert Pattinson
 • Leonardo Da Vinci
 • Giacomo Casanova
 • David Bowie
 • James Dean
 • Harry Stilleri
 • Elon Musk

Sigma Erkek Ne Demek ?

Sigma Erkekler aktif olarak sosyalleşmesine gerek kalmadan kişisel ve profesyonel başarı elde edebileceklerine inanmaktadırlar.
Sigma erkekler bağımsız karaktere sahiptirler ve yaşamlarında onlar için en vazgeçilmez olan şey bağımsızlıklarıdır.

Sigma Erkek olma konusunda bilinçaltınızda temizleyemediğiniz düşünceler var ise Bilinçaltı temizleme yolları yazımızı okumanızı öneririz.

 • Add Your Comment