Facebook Yorum Kapatma ( EN NET ÇÖZÜM )

Facebook, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri.

Milyonlarca insan her gün Facebook’ta paylaşımlar yapıyor, yorumlar yazıyor, beğeniler gönderiyor.

Ancak bazen Facebook’ta yorum almak istemediğiniz durumlar olabilir. Belki paylaştığınız bir gönderi çok fazla ilgi çekti ve istemediğiniz yorumlar almaya başladınız.

Belki de kişisel bir konuyu paylaştınız ve sadece arkadaşlarınızın görüşlerini duymak istiyorsunuz.

Ya da belki de sadece yorum yapılmasını engellemek istediğiniz bir nedeniniz var.

Facebook yorum kapatma işlemi, Facebook’ta paylaştığınız gönderiler için yorum yapılmasını engellemenizi sağlayan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde, istediğiniz gönderiler için yorum yapmayı kapatıp, sadece beğeni ve paylaşım alabilirsiniz.

Böylece hem olumsuz yorumlardan kurtulabilir, hem de gizliliğinizi koruyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ✨ -> Threads Ne Demek ?

Facebook Yorum Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yapmak için iki yöntem vardır:

Profiller için ve sayfalar için. Profiller için Facebook yorum kapatma işlemi şu şekilde yapılır:

  • Facebook hesabınıza giriş yapın ve anasayfaya gidin.
  • Yorumları kapatmak istediğiniz gönderiyi bulun ve sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklayın.
  • Açılan menüden “Yorum yapmayı kapat” seçeneğini seçin.
  • Artık o gönderiye kimse yorum yapamayacak ve gönderinin altında “Yorumlar bu gönderide devre dışı bırakıldı” yazısı görünecek.

Sayfalar için Facebook yorum kapatma işlemi ise şu şekilde yapılır:

  • Yöneticisi olduğunuz Facebook sayfasını açın ve ayarlar menüsüne gidin.Sol taraftaki menüden “Genel” seçeneğini seçin.“Sayfa Moderasyonu” alanına tıklayın ve açılan kutucuğa sayfanızda yayınlanmasını istemediğiniz kelimeleri yazın.
  • Bu kelimeleri virgül ile ayırın.Değişiklikleri kaydedin ve sayfanızı yenileyin.Artık bu kelimeleri içeren yorumlar sayfanızda görünmeyecek ve otomatik olarak gizlenecek.

Facebook Yorum Kapatma işlemini ne zaman yapmalısınız?

Bu işlemi yapmanızın bazı avantajları olabilir, ancak dezavantajları da vardır. Avantajları şunlardır:Olumsuz, hakaret içeren, spam veya reklam amaçlı yorumlardan kurtulabilirsiniz.

Kişisel veya hassas konuları paylaştığınızda gizliliğinizi koruyabilirsiniz.Paylaşımlarınızın daha az tartışma yaratmasını sağlayabilirsiniz.Dezavantajları ise şunlardır:Paylaşımlarınızın etkileşimini azaltabilirsiniz.Takipçilerinizin veya müşterilerinizin görüşlerini alamayabilirsiniz.

Olumlu, destekleyici veya bilgilendirici yorumları da kaçırabilirsiniz.Bu nedenle, Facebook yorum kapatma işlemini yapmadan önce iyi düşünmeniz gerekir. Bu işlemi sadece gerçekten gerekli olduğunda ve başka bir çözüm bulamadığınızda yapmanızı tavsiye ederiz.

Facebook yorum kapatma işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için buraya veya buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca, Facebook’ta yorumları gizlemek isterseniz, burada anlatılan yöntemi de deneyebilirsiniz.

Facebook yorum kapatma işlemi, Facebook’ta paylaşımlarınız için daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlayan bir özelliktir. bu özelliği kullanırken, hem avantajlarını hem de dezavantajlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Umarız bu makale sizin için faydalı olmuştur. Facebook’ta keyifli paylaşımlar dileriz! 😊

  • Add Your Comment