Yapay Zeka Photoshop – Nasıl Kullanırım ?

İnanılmaz heyecan verici bir haberimiz var! Adobe, yapay zeka teknolojileri ile fotoğraf dünyasında kartları yeniden dağıtacak gibi görünüyor. Zaten hepimiz bu gelişmeyi bekliyorduk, değil mi?

Firefly desteği ile Photoshop’a yeni bir özellik geldi. Artık istediğimiz bölgeyi seçtikten sonra istediğimiz şeyi yazarak ya da seçtiğimiz şeyi değiştirerek fotoğraflarımızı kolayca manipüle edebileceğiz.

Eskiden fotoğrafta manipülasyon yapmak için günlerimizi harcardık, ama artık işler çok daha kolaylaştı.

Yapay Zeka Photoshop Kullanımı

yapay zeka photoshop
yapay zeka photoshop

Öncelikle Adobe üyeliğinizin olması gerekiyor. Yani Creative Cloud üyeliğiniz korsan ya da crack ise bu özelliği kullanamazsınız, unutmayın.

Üyeliğinizle birlikte FireFly adobe.com sitesine giriş yapıyoruz ve Photoshop Beta versiyonunu yüklüyoruz. Bu özellik henüz asıl versiyonda yer almıyor.

Photoshop’u açtıktan sonra istediğimiz fotoğrafı seçiyoruz ve FireFly özelliği ile istediğimiz değişikliği yapıyoruz.

İlginizi Çekebilir ✨-> FxSound – Bilgisayar Ses Arttırma Programı

Yapay Zeka Photoshop Nasıl Kullanılır ?

Örneğin, bir kedi fotoğrafını seçtikten sonra prompt kısmına “Ben bir köpek eklemek istiyorum” yazabilirsiniz. Ve işte karşınızda, kediyi köpeğe dönüştürmüşsünüz! Tabiki bunu şuan ingilizce yazabiliyoruz. Türkçe desteği de yakında gelecektir.

Fotoğraflarımızda farklı varyasyonlar da oluşturabiliyoruz. Örneğin, bir arabayı fütüristik bir gelecek konseptli arabaya dönüştürebilir ya da gökyüzünü gün batımına çevirebiliriz.

yapay zeka photoshop

Fotoğraf dünyasında bu devrim niteliği taşıyan gelişme sayesinde artık fotoğraflarımıza sonsuz derecede büyütebilir ve tamamen yapay zeka tarafından tamamlanmış fotoğraflar elde edebiliriz.

Bu inanılmaz özellik sayesinde fotoğraf düzenleme işlemleri çok daha kolaylaşacak gibi görünüyor.

Adobe Yapay Zeka teknolojileri ile fotoğraf dünyasında büyük bir adım atıyor ve bizler de bu yenilikçi özelliği kullanarak fotoğraflarımızı daha da ilginç hale getirebileceğiz. Her zaman orijinal fotoğraflara sadık kalmalı ve manipülasyonları abartmamalıyız.

  • Add Your Comment