Kadınlar için En Hafif Sigara Hangisi ? | Tam LİSTE

En hafif sigara markaları ve en hafif slim sigaralar arasında aslında kullanım açısından bir ayrım yapılması günümüzde artık erkekler veya kadınlar arasında endişe yaratmamaktadır.

En hafif sigaralar için “kadın sigarası” tabiri bile kullanılmaktadır.

2023’ün En Hafif Sigara Markaları

Sigara tüketiminde tüm zamlara, televizyonlarda, radyolarda ve internet üzerinde yayınlanan kamu spotlarına rağmen maalesef ülkemizde hala yaygın bir şekilde tüketilmektedir.

Kişi başına sigara tüketimi açısından dünyada 30. sıraya yerleşen ülkemiz, listenin ilk ve ikinci sıralarında Yunanistan ve Slovenya gibi ülkelerle birlikte yer alıyor.

Sağlık uzmanları, sigaranın hafif ya da en ağır olması arasında bir fark olmadığını söylese de, insanlar psikolojik olarak kendilerini rahatlatmak için En Hafif Sigara markasını tercih ediyorlar. Şimdi gelin, en az nikotin içeren “En Hafif Sigara Markaları”na bir göz atalım.

İçimi Hafif Sigaralar

Hafif Sigara Markası Nikotin Oranı 
Parlamento One0.1 mg 
Kent White Süper Light0.1 mg 
Winston One (Beyaz)0.1 mg 
Davidoff Black0.1 mg 
Chesterfield Grey0.3 mg 
Pall Mall Turuncu0.4 mg 
Marlboro Touch Soft Gri0.4 mg 
Winston Slender Grey0.4 mg 
Kent Gray0.5 mg 
Winston Grey0,5 mg 
Marlboro Blue Ices (Mentollu)0,5 mg 
Marlboro Red /Red Click0.8 mg 
Camel Soft / Siyah0.8 mg 
Winston Koyu Mavi0.8 mg
Kent Blue0.8 mg 
Batı Kırmızısı / Mavi0.8 mg 
Pall Mall Red0.8 mg 
Rothmans Blue0.9 mg 
Davidoff Burgundy0.9 mg 

Kadınlar için En Hafif Sigara 2023

en hafif sigara hangisi


En Hafif Sigara olarak, yumuşak içimli sigara markaları olan Parliament One ve Kent White Süper Light, belirtilen listede yer almaktadır. Bu sigaraların nikotin, katran ve karbonmonoksit oranları en düşüktür ve tüm oranları 0.1 mg nikotin ve 1 mg katran içermektedir.

Dünyanın En Hafif Sigara Markaları

En hafif sigaralar arasında, yumuşak içimli mentollü sigaralar yer almaktadır.

Davidoff Black, Marlboro Blue Ices ve Marlboro Touch Soft Grey gibi markalar da hafif sigaralar arasındadır.

En ağır sigaralar ise Lark Red, Camel Soft/Black, Camel Green ve Marlboro Red/Red Click’tir.

En Zararsız Sigara Markası Başta en hafif sigara olmak üzere hiçbir sigara zarar vermez. Tüm sigaralar son derece zararlıdır.

En hafif ve en az zararlı olarak bilinen sigara markaları arasında Parlamento One, Kent, Winston One (Beyaz), Davidoff Black ve White Super Light yer alır.

En Çok Satılan Sigaralar Hangileri?

Marlboro, dünyanın en çok satılan sigara markasıdır. Philip Morris tarafından ABD’de ve Philip Morris International tarafından ABD dışında üretilmektedir.

Türkiye’de En Çok İçilen Sigara Markası Hangisi?

Winston ve Marlboro, ülkemizde en çok kullanılan sigara markalarıdır. Winston’un diğer sigaralara kıyasla daha iyi bir fiyat-performans oranı olduğu için tercih edildiği belirtilmektedir. 

Öncelikle, en hafif sigara dahi zarar vermede tamamen etkisiz değildir. Tüm sigaralar yüksek düzeyde zararlıdır ve içerdikleri maddeler zehirli hatta ölümcül bile olabilir. Bu nedenle, sağlığınız için nikotin oranı düşük bir sigara içmenizin ciddi bir fark yaratması beklenemez.

  • Add Your Comment