Reçetesiz Kabızlık İlaçları : Kabızlık için ÇÖZÜM !

Kabızlık, bağırsak hareketlerinin yavaşlaması sonucunda dışkının bağırsaklarda uzun süre kalması ve sertleşmesiyle ortaya çıkan bir sorundur.

Dünya genelinde birçok insan kabızlık sorunuyla mücadele etmektedir ve son zamanlarda bu sorunun yaygınlığı daha da artmıştır.

Hızlı tüketilen fast food tarzı yiyeceklerin kabızlık üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Kabızlıkla başa çıkmak için birçok ilaç eczanelerde satılmaktadır ve reçetesiz olarak temin edilebilir. Bu reçetesiz ilaçlar arasında en çok tercih edilenlerden biri Duphalac şuruptur.

En İyi Kabızlık İlacı

Dünya genelinde her on kişiden biri kabızlık sorunuyla uğraşmaktadır. Bazı insanlar doğuştan gelen bir kabızlık sorunuyla mücadele etmek zorunda kalırken, bazıları bebeklikten itibaren bağırsak problemleriyle karşılaşabilir.

Bazı insanlar beslenmelerinden kaynaklanan geçici bir kabızlık sorunu yaşayabilir. Kabızlık sorunuyla karşılaşan insanlar için bitkisel tedaviler ve ilaçlı tedaviler mevcuttur.

En iyi kabızlık ilacı diye bir kavram bulunmamaktadır çünkü her ilacın her insanda aynı etkileri göstermediği bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir ✨ -> Arveles Adeti Keser Mi ? ( En Doğru Cevap ! )

Reçetesiz Kabızlık İlaçları: Çözüm Eczanelerde

reçetesiz kabızlık ilaçları
reçetesiz kabızlık ilaçları

Eczanelerde satılan ilaçların bir kısmı reçeteli olarak temin edilirken bir kısmı da reçetesiz olarak satılmaktadır.

Kabızlık sorunuyla baş etmek için reçetesiz olarak temin edilebilecek ilaçlar da mevcuttur. Doktorunuzun önerisi veya daha önce kullandığınız bir ilacı belirli bir ücret karşılığında eczaneden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Kabızlık sorununa iyi gelen ilaçlar hem reçeteli hem de reçetesiz olarak temin edilebilir. İşte kabızlığa iyi gelen bazı ilaçların isimleri:

 • Bekunis Bitkisel Kabızlık İlacı
 • Duphalac Şurup Kabızlık İlacı
 • Sennalax Kabızlık İlacı
 • Debridat Kabızlık İlacı

Bağırsak Çalıştırıcı İlaçlar: Kabızlık Sorununa Çözüm

Bazı insanlarda “bağırsak tembelliği” olarak adlandırılan bir durum ortaya çıkabilir. Bağırsakların normalden daha yavaş çalışması sonucunda dışkının sertleşmesine ve kabızlık sorununun ortaya çıkmasına neden olur.

Bu gibi durumlarda doktorlar bağırsak çalıştırıcı ilaçlar tavsiye ederler.

Şiddetli kabızlık yaşayan kişiler için ise sodyum fosfat, magnezyum tuzları ve laktuloz grubu ilaçlar gibi bağırsak çalıştırıcı etkisi olan ilaçlar tercih edilmelidir.

İşte reçetesiz olarak temin edilebilen bazı kabızlık ilaçlarının isimleri:

 • Duphalac
 • Bekunis
 • Debridat
 • Sennalax Kabızlık İlacı

Bağırsaklar, hassas bir yapıya sahip olan organlarımızdandır. Kabızlık sorunuyla karşılaşıyorsanız, öncelikle doktorunuza danışarak kabızlığın temel nedenini öğrenmeniz önemlidir.

Doktorunuz, klasik kabızlık durumunda bağırsak tembelliği için uygun bir ilaç reçeteleyecektir ve günlük beslenmenizle ilgili size yardımcı olacak önerilerde bulunacaktır.

Tedaviye doktorunuzun önerdiği ilaçla başlamanız en doğru yaklaşım olacaktır. Doktorlar tarafından tercih edilen bazı kabızlık ilaçlarının isimleri şunlardır:

 • Sennalax Kabızlık İlacı
 • Duphalac Şurup
 • Debridat Kabızlık İlacı
 • Bekunis Bitkisel Kabızlık İlacı

Eczanelerde bulunan Dulcosoft kabızlık ilacı hakkında bilgi almak isterseniz veya kabızlığa hızlı bir çözüm arıyorsanız, doktorunuza danışmanız önerilir.

 • Add Your Comment