Düz Bir Karın İçin Ne Yapmak Gerekir ? 🏋️

Düz bir karın hepimizin hayalidir ama , biraz zor olsa da imkansız değildir. peki düz bir karın için ne yapmak gerekir? Artık kadınlarımızın çoğu bu dertten muzdarip karın bölgesinde ki yağlanma görsel olarak hoş görünmemekten çıkıp sağlık açısından da sıkıntılara sebep olduğunu hepimiz biliyoruz.

Biz insanlar her zaman fit görünmek ve sağlıklı beslenmek isteriz kimimiz bu isteklerine bıkmadan usanmadan devam etse de çoğumuz devam edemeden sıkılıp bırakıyoruz bir hevesle başladığımız sağlıklı bir programı tamamlayamadan yarı da kesiyoruz.

Peki neden yarı da bırakıyoruz hiç düşündünüz mü ? Çünkü kendimize olan güvenimiz tam değil, başarmak istiyoruz ama azim göstermiyoruz kısacası kendimize inanmıyoruz bunların hepsi de üşengeçlikten gelmiyor mu sizce de ?

Bence bu saydığım şeylerin hepsi birbiri ile uyuşuyor. Bu karamsarlığı ve üşengeçliği bir kenara bırakıyoruz ve yeni adımlar için yeni bilgiler öğrenmeye başlıyoruz. Sizler için birkaç konuyu ele alacağım ilk olarak başlayacağım konu ise düz bir karın için nasıl beslenmeli sorusuna cevap  olacak  :

Düz Bir Karın İçin Nasıl Beslenmeliyiz ? 🥑🥦

 • Baklagiller;  Obezite, kalp hastalıkları, kolon kanseri, yüksek kan basıncı gibi hastalıklara çok faydası vardır. Ayrıca yağ yakımını ve kas yapımın da yardımcı rol oynar. Sindirimi de düzenler.
 • Yağlı tohumlar ve badem; Açlık hissini azaltır ve kas yapımın da yardımcı olur. Kırışıklık, obezite, kalp hastalıkları, yüksek kan basıncı ve kansere iyi gelen faydalı tohumlardır.
 • Başta ıspanak ve çoğu yeşil yapraklı sebzelerin yağ yaktığını bilirsiniz bunun yanın da birde vücudumuz da serbest radikaller dolaşır bunun vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur ve böylelikle yaşlanmaya karşı bizi koruma altına almaya çalışır.
 • Süt ürünleri; Kanser ve kan basıncı ile savaşır. Kilo kaybını düzenler vücudu zinde tutar , güçlü kasların oluşumuna da yardımcı olur.
 • Yumurta; organik yumurta birçok şeye faydasının dokunduğunu biliyoruz yağ yakımını sağlarken kas yapımını da desteklediğini biliyoruz.
 • Yulaf bağırsak sistemini düzenlerken kan şekerini de dengelediği söylenmekte.Yulaf sporcuların ve birçok diyet yapan insanların vazgeçilmez öğünü olmakta, çünkü yulaf birçok şeye fayda sağlarken sizleri bir de tok tutmakta. Yulafın bir sürü yeme şekli olduğu için kendinize en uygun yeme şeklini bulup diyete yulafla başlayabilirsiniz.
 • Organik zeytinyağı; saf zeytinyağı vücudumuzun içine de dışına da çok faydasının dokunacağı bir besin sizlerin bağışıklık sistemini güçlendirerek verdiğiniz efor sağlıklı ve boşa gitmemiş olacaktır. Kolesterolü düşürdüğü kalp ve kalp hastalıklarına iyi geldiği de ayrıca bilinmekte.
 • Fıstık ezmesi; yulaf lapasının üzerine en çok yakışan ve en çok tercih edilen bu besini yemeye devam edebilirsiniz çünkü kas yapımını desteklerken hem de yağ yakımını sağlamaktadır.
 • Tam buğdaylı ekmekler; karın bölgemiz de yoğun bir yağ kütlesi olduğun da dıştan da belli olmaya başlar, vücudun da yağ depolamasını engelleyecek en güzel besin ise tam buğdaylı ekmeklerdir.

Yukarı da bahsettiğim bütün besinler yağ yakımın da yardımcı olurken sizleri ayrıca birçok hastalıktan da korumakta ama tabi bu besinlerin bir yeme şekli ve hangi aralıklarla tüketmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Eğer ki düz bir karın için diyet yapmak istiyorsanız.

Kısaca bahsedecek olursak iki veya daha fazlasını ana öğününüze koyabilirsiniz miktarı sizlere ve kilonuza bağlı olarak bırakılmakta en az olarak da birini ara öğününüz de yemeye çalışmaya özen gösterin.

Düz Bir Karın İçin Hareketler🏃🏼‍♀️

Biliyorsunuz ki sağlıklı bir vücut için sporun yeri çok büyük şimdi yattığınız yerden kalkıp düz bir karın için egzersizler nelerdir onları öğrenip harekete geçme zamanı.

 • Yatarak bacak kaldırma yatarak dediğine bakmayın sakın, bir mata uzanın ve iki bacağınızı da 90 derece yukarıya kaldır ve tam indirmeden tekrar kaldır. Bunu 15 kere tekrar edin.
 • En işe yarayan ve herkesin bilmek istediği sor düz bir karın için günde kaç mekik çekmeliyim? İlk kez yapanlar zorlanabilir belki ama karın için çok etkili bir egzersizdir günde sabah ve akşam olarak 10-20 dakika düzenli yaptığınız da farkı hemen göreceksiniz.
 • Plank bulunduğunuz matta diz çökün dirseklerinizi matın üzerine yerleştirin önce solu sonra sağ bacağını arkaya doğru uzat.

Aklınız da ki düz bir karın için ne yapmak gerekir sorusuna cevabınızı aldığınıza göre oturduğunuz yerden kalkıp doğru spora, diyeti de unutmayın ama.

Yazımızı beğendiyseniz Hızlı Acıktıran Yiyecekler Nelerdir ? yazımızı da okuyarak , sizi hızlı acıktıran yiyeceklerden uzak durabilirsiniz.

  1. Melek Yıldızhan 22 Kasım 2022

  Add Your Comment