BluTV Üyelik İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır ? 

BluTV üyeliğinizi nasıl iptal edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazımızda popüler dijital yayın platformu BluTV üyelik iptal etme işlemini nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

BluTV geniş bir kitleye hitap eden Türk yapımı dizi ve filmlerin yanı sıra yabancı içeriklere de sahiptir. BluTV abone sayısı artarken bazı kullanıcılar üyeliklerini iptal etmek isteyebilir.

Bu yüzden BluTV üyeliğinizi rehberimize göz atarak kolayca BluTV üyelik iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi BluTV’nin ne olduğuna daha yakından bakalım.

BluTV Nedir?

BluTV, Türkiye’de en çok kullanılan dijital yayın platformlarından biridir.

BluTV, 2015 yılında Aydın Doğan tarafından kurulan Doğan Holding’in bir iştirakidir.Öyle ki BluTV kurulduğu günden bu yana sunduğu içeriklerle kullanıcılarının genel ihtiyaçlarını karşılayabilmiştir diyebiliriz.

Dijital yayın platformlarının gelişmesi, TV yayıncılığına olan ilginin azalmasına neden olmuştur.

BluTV, Türkiye’de TV’den dijitale geçişi hızlandıran platformlardan biridir. Doğan Holding tarafından kurulan ve yönetilen BluTV büyümeye devam ediyor.

BluTV Paketleri ve Ücretleri Nelerdir ?

Dijital yayın platformları, çok sayıda kullanıcıyı çekmek için çeşitli üyelik paketleri geliştiriyor.

BluTV bu doğrultuda temel olarak iki üyelik paketi üzerinden kullanıcılara hizmet vermektedir.

 Bu paketler aylık ve yıllık üyelik paketlerini içermektedir.

BluTV, aynı içeriği aylık ve yıllık abonelik paketleri şeklinde abonelerine sunmaktadır. Yani BluTV kullanıcıları, aylık veya yıllık abonelik paketine abone oldukları sürece platformdaki içeriklerden diledikleri kadar yararlanabiliyor.

BluTV, kullanıcılarına aşağıdaki içerikleri sunar:

 • Orijinal Dizi ve Filmler
 • Yabancı Dizi ve Filmler
 •  Discovery +
 • İçerik Yabancı ve BluTv+ Çocuk İçeriği
 • Canlı Tv kanalı

BluTV, paket ücretlerinde belirli zamanlarda değişiklikler yapabiliyor. Bu doğrultuda BluTV üyelik ücretlerinin 2023 ücretleri şu şekildedir:

BluTV Aylık Üyelik Paketi69.9 TL/Ay
BluTV Yıllık Üyelik Paketi478.8 TL/Yıl
BluTV Yurt Dışı Aylık Ücreti5.90 Euro/Ay

BluTV Üyelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

BluTV, kullanıcılarına sade ve kullanışlı bir arayüz ile hizmet vermektedir. Bu şekilde, platformda istediğiniz işlemleri bulmak ve gerçekleştirmek kolaydır.

 BluTV üyelik iptal etme işlemi için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

 • BluTV aboneliğinizi iptal etmek için öncelikle platforma giriş yapmalısınız.
 • Bunun için BluTV’nin web sitesini kullanmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, hesabınızla ilgili hemen hemen her şeyi gerçekleştirebileceğiniz ayarlar sayfasına ulaşmalısınız.
 •  Bunun için sağ üst köşede bulunan profil ikonuna tıklamanız ve açılan menüden “Hesabım ve ayarlarım” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.
 • Hesabım ve Ayarlar sayfasına ulaştığınızda, sayfanın en altına inmeniz gerekir.
 • İşleminize devam etmek için sayfanın alt kısmında bulunan “İptal” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
 •  İptal’e tıkladıktan sonra, BluTV sizden bu eylemi onaylamanızı isteyecektir.
 • BluTV üyeliğinizi işlemi onaylayarak kolayca iptal edebilirsiniz.

BluTV Üyelik İptal Etme : Çok Sorulan Sorular

BluTV iptallerinde ücret iadesi var mı?

 Platformdaki içerikten memnun kalmadıysanız ve BluTV üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız, aylık abonelik seçeneği ile kayıt olduysanız üyeliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bu nedenle, geçmiş aylar için herhangi bir geri ödeme yapılmayacaktır.

 iPhone’da BluTV Nasıl İptal Edilir?

BluTV’ye doğrudan Apple üzerinden abone olduysanız, cihazınızda tekrar abonelikten çıkmanız gerekir. Bunun için cihazınızın ayarlar sayfasına gitmeniz gerekiyor. Ardından profilinize tıklamanız ve Abonelikler sekmesine giriş yapmanız gerekir. Buradan, BluTV’yi bulup İptal’e tıklayarak aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

 BluTV’nin ilk 7 günü ücretsiz mi?

BluTV, yıllık abonelik seçeneği ile platforma abone olanlara 7 günlük ücretsiz deneme süresi sunuyor. Platformun sunduğu deneme süresinden faydalanmak için BluTV’ye kayıt olduktan sonra yıllık üye olmanız yeterlidir.

BluTV üyeliğimi iptal ettiğinde ne olur?

 BluTV üyeliğinizi iptal etmeniz durumunda aylık üye iseniz bir sonraki ay, yıllık üye iseniz bir sonraki yıl için faturalandırılmazsınız. Ayrıca BluTV’yi ödediğiniz ay veya yıl boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

BluTV’nin maliyeti nedir 2023?

2023 BluTV fiyatları yıl boyunca güncellenebilmektedir. BluTV 2023’ün aylık abonelik ücreti 69,9 TL’dir. Ayrıca 2023 yılında BluTV’ye yıllık üye olmak isterseniz 478,8 lira ödemeniz gerekecek. BluTV’ye yurt dışından da abone olabilirsiniz. BluTV’ye yurt dışından abone olmak için ayda 5,90 Euro ödemeniz gerekiyor.

BluTV Genel Değerlendirme

Platformdaki içerikleri beğenmediyseniz ve BluTV aboneliğinize devam etmek istemiyorsanız blutv üyelik iptal etme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Hazırladığımız rehberde BluTV üyelik iptal etme sürecini detaylı bir şekilde anlattık. Bu yüzden BluTV üyeliğinizi rehberimizi inceleyerek kolayca iptal edebilirsiniz.

Üyeliğinizi iptal ettiğinizde BluTV size ileriki dönemler için fatura kesmeyecektir.

Ayrıca BluTV içeriğini ödemesini yaptığınız ay veya yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

 Aboneliğiniz bir sonraki ayın veya yılın fatura dönemine kadar devam edecektir. Bu nedenle BluTV üyeliklerini iptal eden kullanıcıları mağdur etmemektedir.

Bu, sizin için BluTV rehberimizi sonlandırıyor. Rehberimizi inceleyerek Türkiye’nin her geçen gün büyümeye devam eden dijital yayın platformu BluTV ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca bir başka Dijital içerik izleme platformu olan Disney Plus Nedir ? içeriğimize de göz atarak DisneyPlus Tv hakkında da bilgi alabilirsiniz.


 • Add Your Comment