Sosyal Medya ile Blog Hiti Arttırmanın Yolları Nelerdir ?

Blogunuzu sosyal medyada tanıtmanın birçok yolu vardır.  Blog hiti arttırmanın yollarını öğrenmek için yazımızı sonuna kadar okumanızı ve detaylarını öğrenmenizi tavsiye ederiz..

Gönderilerinizi tanıtmak için IGTV veya canlı video gibi yeniden tasarlanmış içeriği kullanabilirsiniz. Görsel ağırlıklı bir blog yazınız varsa, birkaç kez paylaşmayı düşünün. 

Blog yayınınızı tanıtmak için Instagram hikayelerini de kullanabilirsiniz. Daha geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız YouTube’da video içeriği yayınlamayı deneyin. 

Sosyal medyadaki erişiminizi en üst düzeye çıkarmak için gönderileriniz için hashtag kullandığınızdan emin olun.

Şimdi teker teker başlıklara bakalım ve blog hitimizi arttırmanın mantığını kavramaya başlayalım (:

Misafir İlanı

blog hiti nasıl artar

Blog trafiğindeki artışın bariz faydalarının yanı sıra, misafir ilanı, sektörünüzde otorite kurmanın harika bir yoludur. Diğer bloglardan geri bağlantılar alacak ve diğer blog yazarlarından yönlendirme trafiği kazanacaksınız. 

Bir misafir gönderisi, blogunuz için ücretsiz reklamdır ve sosyal medya ağlarında tanıtılabilir. Solitaired, konuk gönderilerini, onlara geri bağlantılar ve bağlantılar göndererek aktif olarak tanıtır. Ayrıca Solitaired, kendi trafiğini artırmak için konuk gönderilerini kullanır.

Potansiyel konuk gönderi sitelerine yaklaşmadan önce konuyu araştırdığınızdan emin olun. 

Sizinkine benzer konuları kapsayan blogları düşünün ve onlarla bağlantı kurun. Bunun nedeni, bloglarına yorum yapmış olmanız veya onlarla Twitter’da iletişim kurmuş olmanız olabilir. 

Ayrıca, sizinkiyle aynı adı paylaşan blogları da göz önünde bulundurun. Bir bağlantı kurduktan sonra, misafir gönderinizi onlara yönlendirin. 

Ardından, gönderinizi beğenip beğenmediklerini görmek için takip edin ve sitelerinde yayınlayın.

Sosyal medya hit çekme konusunda gerçekten en etkili silahınız olacaktır. Şimdi hazırsanız sosyal medyanın gücüyle ilgili bilgilerden bahsedicez :

Sosyal Medya Profillerinizi Optimize Etme

sosyal medya ile siteye trafik çekmek

Sosyal medya, web sitenize ve blogunuza trafik çekmenin harika bir yolu olabilir. Ancak, hedef kitlenizin içeriğinize çekilmesi için profillerinizi optimize etmek önemlidir. 

Düzenlenmemiş sosyal medya içeriği, yeni kullanıcıları kapatabilir ve kötü optimize edilmiş profiller, işletmenizin büyümesine bile zarar verebilir. Sosyal medya profillerinizi optimize etmenin bazı yolları:

Tutarlı olun. 

Tonunuzun, sesinizin ve frekansınızın tutarlı olduğundan emin olun.

 Sosyal medya sayfalarınızı optimize etmenize yardımcı olacak şablonlar ve kılavuzlar kullanmayı düşünün. 

Hedefinize ulaşabilirseniz, sıkı çalışmanızın karşılığını alacaksınız. Profilinizdeki alakalı anahtar kelimeleri de belirttiğinizden emin olun. Kitleniz bu stratejileri takdir edecektir. Bunu yapmazsanız, içeriğinizi paylaşacak kitleniz olmaz.

Akılda Kalıcı Başlıklar Oluşturmak

hit için akılda kalıcı başlık

Akılda kalıcı başlıklar oluşturmak, sosyal medya aracılığıyla blog trafiğini artırmak için çok önemlidir. 

Başlığınız bir rakam içeriyorsa, rakam olarak yazıldığından emin olmalısınız. Metin olarak yazılırsa, okuyucular ona güvenmeyecektir. İnsanlar çift sayılara güvenmeme eğiliminde olduklarından, başlığınızda tek sayıları kullanmaktan da kaçınmalısınız.

 Başlığınızda rakam kullanmanız gerekiyorsa, “x paraya en iyi fiyat” veya benzeri bir ifade kullanmayı deneyin.

Başlığınızda dört U kullanmak, onu daha çekici hale getirmenin başka bir yoludur. Outbrain, olumsuz üstünlükleri olan başlıkların, olmayanlardan daha iyi performans gösterdiğini buldu. 

İçeriğiniz için daha ilgi çekici başlıklar oluşturmak için en popüler sosyal medya sitelerinden bazılarının başlıklarını inceleyebilirsiniz. Buzzfeed web sitesi, manşetleri analiz etmek için milyonlarca dolar harcadı ve manşetlerin kralı. Hatta Buzzfeed’in en iyi manşetlerini kopyalayabilir ve kaç kez paylaşıldığını görebilirsiniz.

Hit çekmek için backlink en önemli unsurlardan birisidir. İşte backlink ile ilgili ipuçları :

Geri Bağlantı ( Backlink ) Alma

blog hiti için backlink oluşturmak

Blogunuza verilen geri bağlantılar(backlinkler), kullanıcıların ilgili içeriği görüntülemesine yardımcı olur. Ayrıca içeriğinizi güvenilir ve güvenilir olarak gösterirler. Geri bağlantılar oluştururken içeriğinizin yeni ziyaretçiler için hazır olduğundan emin olun. 

Geri bağlantı almanın birkaç yolu vardır. Aşağıda en yaygın yöntemlerden bazıları listelenmiştir. 

Bunları kendi yararınıza nasıl kullanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. İşte geri bağlantılar oluşturmak için hızlı bir kılavuz:

Diğer web sitelerinden size bağlantı vermelerini isteyerek geri bağlantılar oluşturun. Diğer sitelere bağlantı vermek görünürlüğünüzü artırır ve SEO stratejinize yardımcı olur. 

Sitenizde çok fazla geri bağlantı yoksa Google cezası alabilirsiniz. Yüksek kaliteli bağlantı değişimlerinden kaçınmayı deneyin ve yalnızca kaliteli geri bağlantılar oluşturun. Yüksek kaliteli bir bağlantı sitenizin sıralamasını yükseltmesine yardımcı olabilir ve çok fazla düşük kaliteli bağlantı sıralamanıza zarar verebilir.

Web Sitenizin Yükleme Hızını Optimize Etme

Birçok sosyal medya platformu, hızlı yükleme sürelerine bağlıdır ve insanların %40’ı, yüklenmesi üç saniyeden uzun süren web sitelerini terk eder. Her bir saniyelik gecikme, işletmenize %7’lik ek bir dönüşüm oranına mal olabilir. Web sitenizi daha duyarlı hale getirmek için bir sayfa hızı testi aracı deneyin. 

Web sitenizin yükleme hızı hakkında size hızlı bir fikir verecektir. Test aracının otomatik tamamlama seçeneğine sahip olduğundan emin olun, böylece gerekirse değişiklikleri otomatik olarak önerecektir.

Sayfanızın yüklenme süresini artırmak imkansız değildir. Yapabileceğiniz basit bir şey, görüntülerin boyutunu küçültmektir. Dosyalarınızı küçültmek için Gzip gibi sıkıştırma araçlarını kullanabilirsiniz. 

Bu yöntem HTML ve CSS ile çalışır. Çoğu web sunucusu bu dosyaları Gzip formatında sıkıştırabilir, bu da indirme süresini %70’e kadar kısaltabilir. 

Sizde bu teknikleri kullanarak sitenize daha fazla hit çekebilir ve diğer kullanıcıların dikkatini sitenize çekebilirsiniz . Yazımızı beğendiyseniz görüş ve yorumlarınızı atarsanız seviniriz.

Diğer yazılarımıza da göz atarak işinize yarayacak pratik ve işe yarar bilgileri bulabilirsiniz .

  • Add Your Comment