Linkedin Profili Nasıl Olmalı ? Etkileşim Artttırma Yöntemleri

Linkedin Profili Nasıl Olmalı ? Kendimize güzel bir profil yaratarak linkedinde daha ön planda olabiliriz.

Linkedin’de etkileşim arttırmak için yapılacak birden fazla yol vardır. Bilindiği üzere bu platform, bünyesinde milyonlarca profesyonel iş insanlarını barındırmaktadır. Platformda varlık gösterebilmek ve birçok kişi tarafından takip edilebilmek,

Linkedin’de etkileşim arttırmak için gerçekleştirilen yöntemler sayesinde gerçekleşmektedir. Kullanıcıların sayfalarında yapılan düzenli güncellemelerle, sayfaların kolay bir şekilde büyümesi ve dikkat çekmesi sağlanır.

Etkileşim İçin Linkedin Profilimize Önem Vermeliyiz

Linkedin’de etkileşim oldukça önemli bir yer tutar. Öncelikle platformun aktif olarak kullanılması ve yakın çevrede yer alan kullanıcılara yorum yapılması gerekir. Daha basit bir tabir ile Linkedinin ne kadar fazla kullanılması o kadar etkileşim anlamına gelmektedir.

Bu platformda daha aktif bir hâle gelmek ve etkileşim oranını ciddi anlamda yükseltmek için yapılacaklar arasında; kullanıcı sayfasında paylaşılan gönderilerin arama motoru optimizasyonuna uygun olarak paylaşılması, şirketin web sitesinin Linkedin sayfasının eklenmesi gibi yollarda yer almaktadır.

Ayrıca kullanıcıların sayfasında makale paylaşması, mail imza ve hashtag kullanması da etkileşimi önemli ölçüde artırmaktadır.

Rakip sayfaların paylaşımlarını incelemek, dikkat çekici görsel ve video içerikler paylaşmak, gelen yorumlara cevap vermek ve iş ilanlarını Linkedin sayfasında paylaşmak, kullanıcılar tarafından dikkat çekici özellikler arasında yer alır.

Tüm bunlar sayesinde platformda dikkat çekme ve etkileşim artırma sağlanır.

Linkedin’de Etkileşim Arttırmak İçin Kullanılan Yöntemler

Son zamanlarda Linkedinden etkileşim artırmak için kullanılan pek çok yöntem bulunur. Bu yöntemler arasında ilk akla gelen Linkedin’de yer alan gruplardır.

Platform aynı sektörde yer alan birçok kullanıcıya grup kurma imkânı sunmaktadır. Kullanıcılar oluşturulan gruplara girerek ya da grup oluşturarak, etkileşim oranını önemli ölçüde artırma imkânı elde edebilirler.

Bu noktada Linkedin’de etkileşimin önemi ortaya çıkar.

Özellikle büyük şirketler, gruplarda yer alan firmaların profillerini inceleyerek fikir sahibi olmaktadırlar. Onların dikkatini çekip iletişim kurabilmek için Linkedin’de etkileşim artırmak büyük önem arz etmektedir.

Linkedin Profili Nasıl Olmalı

linkedin profilinizi uçurun

Linkedin profili nasıl olmalı sorusu bizi istediğimiz profil özelliklerine götürecektir. Özellikle iş insanları tarafından oldukça popüler bir kullanıma sahip olan Linkedin, doğru etkileşim oranına sahip olunduğunda birçok avantaj kazandırır.

Bu noktada dünyanın en önemli iş ağlarından bir tanesidir. Linkedin’de etkileşim artırmak için yapılması gereken birçok nokta bulunur.  

 Herkes tarafından tercih edilebilen  bu platformda girişimcilik oldukça önemli bir yer tutar.

Bu platformu aktif olarak kullanan, iş arayan ve işveren şirketler ile sürekli iletişim hâlinde olmak, Linkedin’de etkileşim arttırmak içinoldukça önemlidir.

1.Vesikalık fotoğrafınızı ekleyin

Profilinize bir vesikalık fotoğraf koymak her zaman sizi daha çok etkileşim sahibi yapar.

2. Göz alıcı bir başlık oluşturun

Başlığınız, LinkedIn profilinizde adınızın hemen altında yer alır ve profil ziyaretçilerinin okuduğu ilk şey olacaktır. Başlığınızı  hedef kitlenizi göz önüne alarak oluşturun.

 Örneğin:

Reklam Satış Temsilcisi, müşterilerin kazanan marka stratejileri oluşturmasına yardımcı olur. 300’den fazla başarılı müşteri.

3. İlginç bir özet oluşturun

LinkedIn özetiniz size hikayenizi anlatma fırsatı verir. Özetiniz, başlığınızın daha uzun bir şekli olabilir; burada yazabileceğiniz 2.000 karakter var, böylece biraz daha derine inebilirsiniz. 

Sadece geçmiş deneyiminize odaklanmayın, aynı zamanda neleri iyi yaptığınıza ve olası bir işverene neleri başarabileceğinizi anlatmaya odaklanın. 

Anahtar kelimelerin burada çok önemli olduğunu unutmayın.

4. Deneyiminizi vurgulayın

Özgeçmişinizi basitçe kesip LinkedIn profilinize yapıştırmaktan daha iyisini yapabilirsiniz. 

Sadece yeteneklerinizi değil, aynı zamanda her pozisyonda neler başardığınızı göstermek için iyi  kelimeler ve cümleler kullanın. 

5. Görsel medya kullanın

LinkedIn’de tıpkı Twitter ve Facebook’ta olduğu gibi arka plan fotoğrafı/kapak fotoğrafı ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? 

Yapması basittir ve LinkedIn profilinizi öne çıkarır, bu nedenle mesleğinize veya kişiliğinize hitap eden bir tema seçin.

6. URL’nizi özelleştirin

LinkedIn URL’niz, profilinizin web adresidir. Varsayılan URL’de adınız ve üzerinde bazı anlamsız sayılar bulunur. Kendinize özgü bir url bağlantısı oluşturun.

7. Bağlantı kurmaya başlayın

Çok sayıda bağlantıya sahip olmak, başkaları tarafından görünür olmanıza yardımcı olur.

8. Sayfanızı aktif tutun

LinkedIn çevrimiçi bir özgeçmişten daha fazlasıdır – bir ağ sosyal medya sitesidir. Bu, bundan en iyi şekilde yararlanmak için aktif kalmanız gerektiği anlamına gelir. Başkalarının ne gönderdiğine bakın, onlara yorumlar yazın ve sizinle ilgili olan gönderileri beğenin.

LinkedIn’deki gruplara da katılabilirsiniz. Mesleki ilgi alanlarınız ne olursa olsun, pazarlamadan muhasebeye, bunun hakkında konuşan gruplar olacaktır. Bir veya ikisine katılın ve o grup içinde etkileşim kurun. 

Yeni insanlarla tanışmak ve fikirleri paylaşmak sizin iş bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Linkedin profili nasıl olmalı yazımız umarız size profilinizi oluştururken yardımcı olacak içerikler içeriyordur. Daha fazlası için diğer trend yazılarımızı takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

  • Add Your Comment