Bilinçaltı Kodlama Teknikleri Nelerdir ?

Bilinçaltı kodlama teknikleri gerçekten işe yarar mı ? Bilinçaltı kodlama ile düşüncelerimizi yönetebilir , odaklandığımız konuları belirleyebilir miyiz ? içeriğimizde bunlardan bahsettik ve sizler için cevapladık..

Ülkece zor günlerden geçmekteyiz. Hem daha yeni atlattığımız pandemi olayı , hem de ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz , bizleri daha mutsuz ve gergin bireyler haline getirdi.

Bilinçaltı kodlama teknikleri , tekniğini kullanarak bu durumdan en az şekilde nasıl etkileneceğinizi sizlere öğreteceğiz.

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki , bilinçaltı farklı bir alan değildir. Bilinçaltı , kendinizsiniz. Bilinçaltı kodlamak gerçekten sanıldığından daha basit bir eylemdir. Sizlere vereceğimiz adımları uygulayarak bilinçaltınızı tekrar kodlayacak ve temizleyeceksiniz.

Evet,  şimdi bilinçaltınızı kodlamaya ve yenilemeye hazır mısınız ?

Bilinçaltı Kodlama Teknikleri

Sadece Düşüncelerden Oluşmadığınızın Farkında Olun

Pek çok kişi bu konuda ikilem yaşayabilmektedir. Fakat zeka denilen şey sadece düşünce yapısı ile ilgili değildir. Düşünceler ile birlikte duygularda zekaya ait bir parçadır.

     Sizlere ilginç ve gerçek bir olay anlatmak istiyorum.

Amerika’da bir adam kaza yaşayarak ölümden dönüyor ve beyninin ön lobuna bir demir saplanıyor. Adamı hastaneye götürüyorlar ve ameliyattan sonra adam hayata dönüyor. Kaza geçirmeden önce çok iyi bir usta başı ve harika işler yürüttüğü için takdir gören adam, kazadan sonra karar verme yetisinde büyük bir karışıklık yaşamaya başlıyor.

     Yapılan bir takım testlerin ardından kaza geçiren adamın zekasında bir gerileme olmadığı tespit ediliyor. Yani aklında hiç düşünsel sorun yok. Fakat yine de ters giden bir şeyler var. Ailesi bu nedenle adamdan ayrılıyor. Sonunda nörolog olan ünlü bir doktor son noktayı koyarak, adamın duygusal düşünce yapısında bozukluk yaşadığını fark ediyor. Kısa olarak duygularını artık istediği şekilde düzgün işleyemiyor.

Özellikle karar vermekte çok önemli olan duygularımız, aslında çok büyük işlevlere sahiptirler. Duygularımız üzerinde farkındalık teknikleri uygulamalıyız ki onları daha iyi yönetebilme becerisine sahip olalım. Farkındalık ise , temel olarak içinde bulunduğumuz anın ve duygunun farkında olmaktır. Duygularımızı kontrol altına alıp yönetmek , bu sebeple çok önemlidir.

Bilinçaltı Kodlama Teknikleri

Kelimeler ve Cümleler ile Bilinçaltı Kodlayın

Bir çok insan hayatını değiştirecek birini bekler. Ancak gerçek acıdır , öyle biri yok !

Gerçek öğretmen ise insanın kendisidir. İnsan kelimelerin en önemli anahtarlar olduğunun farkına vardığında, gerçekten hayatını değiştirebilir.

Çoğu zaman kullandığımız kelimelerin biz farkında olmadan, bilinçaltımızda kodlamaya sebep olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Tek ihtiyacımız olan şey doğru kelimeleri kullanmaktır. Genel olarak konuşmamızda ve özellikle yalnız kaldığımızda kendimize olumlu mesajlar vermeyeli bilmemiz gerekiyor. Bilinçaltı kodlama teknikleri olarak en önemli şey, bilinçaltımıza olumlama cümleleri ile kodlama mesajları göndermektir.

Bilinçaltına olumlu kodlar göndermek için pozitif olumlama cümleleri içeren bir yazımız var. Bu yazımızı mutlaka okuyun ve yazıdaki olumlama cümlelerini tekrarlayarak bilinçaltınıza olumlu mesajları gönderin.

Açık Zihin ile Durun

Akılı bir paraşüte benzetirler. Açılmadan işe yaramaz derler. En büyük hata zihnimizi açmadan bulanık bir zihin ile yaşamaktır.

Aklımızın yönünü değiştirmek için onu açmamız gerekiyor. Ve zihin açmak için aklımızı serbest bırakmamız gerekiyor . Bu da belli bir disiplin istiyor. Buna farkındalık meditasyonu diyoruz.

Sizler için derin bir  öz farkındalık için medistasyon tekniği videosunu aşağıya koyuyoruz .

Ve sakin bir yere geçip bu farkındalık meditasyonunu yapmanızı mutlaka öneriyoruz.

Bilinçaltı Kodları , Bilgisayar Kodları Gibidir

Bilinçaltı kodlama teknikleri konusu açılınca aklınıza bilimkurgunun sizlere hatırlattığı görseller geliyor değil mi ? Beyine bağlı olan kablolar veya çip vb. fakat gerçek daha basittir ve beyine ulaşmak sandığınız kadar zor değildir.

Çünkü zaten siz oradasınız , yani beyninizin direksiyonu sizde !

Tek yapmanız gereken şey doğru cümleleri kurmayı başarmak. Olumlama cümlelerinin nasıl kullanıldığını nasıl yaratıldığını öğrenmektir. Olumlu cümleler kullanmak zihninizi tamamen rahatlatacak ve bilinçaltınıza yerleştirecetir. Bunu bilgisayardaki kod satırları olarak düşünebilirsiniz.

Bu kod satırlarının eskilerinin yerini alabilmesi için tekrarlanması gerekmektedir. İlk başta söylediğimiz gibi beyin sadece düşünceden ibaret değildir. Aynı zamanda duygulardan oluşur. Eğer duygularınız ile bu olumlama cümlelerini tekrar etmez ve inanmazsanız, bilinçaltı kodlama teknikleri pek bir işe yaramayacaktır.

Olumlamalar hayatınızı değiştirebilir. Olumlama cümlelerinin asıl hedefi bilinçaltınızdır. Bilinçaltınıza kodlama yaparken kullanmanız gereken en önemli uygulama olumlama cümleleridir. Fakat duygularınızı da mutlaka devreye sokun , olumlama cümlelerini inanarak ve gerçekleşeceğini düşünerek tekrarlayın.

    1. Muzaffer Tümen 30 Ağustos 2022
    2. Gamze Torunoğlu 30 Ağustos 2022

    Add Your Comment