‘Android Gmail Bildirim Gelmiyor’ Sorunu Çözüm Yöntemi !

Gmail Hesabınız Var ve Android Telefonunuzda Bazen Gmail Mail Bildirimleriniz Gelmiyor mu ?

Doğru gmail ayarları ile gelin telefonunuzdaki gmail hesabınızı yeniden yapılandıralım !

Android telefonunuzda , bir anda gmail mail bildirimi gelmiyor sorunu yaşayabilirsiniz. Gmail hesabınıza mail gelir ancak telefonunuzdaki gmail uygulaması size bildirim göndermez. Bu tür gmail bildirim gelmeme sorunu sorunlar sizin maillerinizi takip etmenizi ve önemli işlerinizi kaçırmanıza neden olabilir.

Sürekli olarak gmail kullanıyorsanız ve önemli e-posta bildirimlerini almakta sıkıntı yaşıyorsanız telefonunuzu sıfırlamak yerine gmail ayarlarını kontrol etmemizde yarar vardır.

1.ADIM :

Ayarlar -> Hesaplar -> Google ve e-postamıza tıklayalım. Senkronizasyon ayarlarına geldiğinizde
Senkronize et: Gmail yazısının orada bulunan anahtar veya tik işaretinin açık olması gerekmektedir. Eğer kapalı ise açın.

2.ADIM :

Gmail uygulamanızı açın > Sol üstteki açılır menüye tıklayınız -> Ayarlar -> ve yine kullandığınız mail hesabınıza tıklayınız. Bildirimlerin karşısında bir tik olacak şekilde ayarlayın..
Veri kullanımında ise ‘Gmail’i senkronize et‘ karşılığında da bir tik işareti olacak şekilde ayarlayınız..

Bu aşamaları uyguladıktan sonra tüm uygulamalardan çıkın. Artık android gmail bildirim gelmiyor sorununuzun çözülmüş olması gerekiyor. Eğer hala sorun yaşıyorsanız gmail uygulamanızı tekrar silip kurabilirsiniz. Ancak bu size verdiğimiz yöntemler ile android gmail bildirim gelmiyor probleminiz %97 çözülecektir.

Konu ile ilgili hala problem yaşıyor , android gmail bildirim gelmiyor ise lütfen bize yorum olarak yazınız. İyi Günler dileriz.

    1. Domingo 9 Ekim 2022

    Add Your Comment