Tuz ile Uzaklaştırma Duası – Bu Makaleyi Kaçırmayın !

“Tuz İle Uzaklaştırma Duası Nasıl Yapılır?” adlı birçok farklı uygulama ve söylem mevcuttur. Ancak genel olarak, sembolik anlamı nedeniyle tuzu kullanarak yapılan bir ritüel veya niyetler söz konusudur.

Sorunlarla doğru ve samimi bir diyalog kurmak her zaman en iyisidir. Tuz birçok kültürde temizleyici, koruyucu ve olumsuz enerjileri uzaklaştırıcı olarak kabul edilir. 

Tuz İle Uzaklaştırma Duası Nasıl Yapılır ?

İnsanların bazı istekleri kötü amaçlı olsa da, bazıları iyilik için olabilir. Ancak bunları ayırmak bazen zor olabilir. Sadece Allah doğru yol gösterici olarak bilinir. Daha güvenli ve kötülüklerden korunmak için Allah’a dua edin.

Evden çıkmadan önce, Ayetel Kürsi, Felak ve Nas surelerini okuyabilirsiniz. Her zaman temiz bir niyetle ve kalple yapılmalıdır. 

Tuz Kullanarak Birini Uzaklaştırmak (Dua)

Hayat, insanlar arasındaki iletişim ve çevreyle iç içe geçerek gerçekleşir. Bu sebeple insanlar hayatları boyunca birçok insanla karşılaşırlar.

Fakat bazı kişiler, çeşitli nedenlerden dolayı bu kişilerden tamamen uzaklaşmak isteyebilirler. Bunun için öncelikle açık ve dürüst bir şekilde konuşarak sorunu çözmek en iyisidir.

Eğer bu başarısız olursa, arabulucu kullanarak bir uzlaşma sağlanabilir. Ancak bir kişiyi uzaklaştırmak için hiçbir şey etkili olmadıysa, Allah’tan yardım isteyerek dua edebilirsiniz.

Dua besmele ile başlar ve amin denir.

 1. Ya Mani Kale Haza Firaku Beynı Ve Beynik Se
 2. Ünebbiüke Bi Tevıli Ma Lem Testetı Aleyhi Sabra.
 3. Ya Cebbar Vasbir Li Hukmi Rabbike
 4. Fe İnneke Bi Ayunina, Ve Sebbih
 5. Bi Hamdi Rabbike Hîne Tekum. Ya Hakim
 6. Ma Yeftehıllahü Lin Nasi
 7. Mir Rahmetin Fe La
 8. Mümsike Leha Ve Ma
 9. Yümsik Fe La Mürsile
 10. Lehu Mim Ba’dih Ve Hüvel Azızül Hakim.

Esma İle Uzaklaştırma Duası

El-Mani, engelleyen anlamına gelir. 48 defa okunur. El-Cabbar, zor kullanarak dilediğini yapabilen demektir. 78 defa okunur. El-Hakim, hüküm verenlerin en büyüğüdür. 58 defa okunur. Unutmayın ki dua ederken kalbinizi sadece Allah’a yönlendirmelisiniz.

Tuz ile uzaklaştırma duası nasıl yapılır ?

Eğer bir kişiden kurtulmak istiyorsanız yatsı namazından sonra 3 defa okuyabilirsiniz. Perşembe akşamı yatsı namazından sonra 2 rekat namaz kılınır ve ardından bu dua okunur. Bu sadece bununla sınırlı değil, gün içinde de aklınıza geldiği zaman yapabilirsiniz.

Tebbet İle Kişiden Kurtulmak

tuz ile uzaklaştırma duası

Bu surenin 21 kez niyet edilerek okunması, istenmeyen kişiden tamamen kurtulmaya yardımcı olduğu söylenmektedir.

 • Bismillahirrahmânirrahîm
 • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
 • Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb
 • Seyeslâ nâren zâte leheb
 • Vemraetühû hammâletelhatab
 • Fî cî dihâ hablün min mesed

Anlamı

Rahman ve Rahim (olan) Allah’ın adıyla. Ebu Leheb’in iki eli kurusun! Kurudu da. Malı ve kazandıkları ona fayda vermedi. O, alevli bir ateşte yanacak. Odun taşıyıcı olarak karısı da (ateşe girecek). Ve boynunda hurma lifinden bükülmüş bir ip olduğu halde. 

Tuz ile Negatif Enerjiyi Uzaklaştırmak

 1. Bir avuç tuz alın. Deniz tuzu veya Himalaya tuzu kullanmanız önerilmektedir.
 2. Tuzu sağ elinize koyun ve negatif enerjinin uzaklaştırılmasını niyet edin.
 3. Şimdi, evinizin veya kendinizi negatif enerjiden arındırmak istediğiniz herhangi bir alanın etrafında gezinirken tuzu savurun.
 4. Tuzu serpmek istediğiniz herhangi bir yere serpin, özellikle evinizin köşeleri veya giriş kapısı gibi alanlara dikkat edin. Bu alanlarda negatif enerji birikme eğilimindedir.
 5. Tuzu serptikten sonra, “Negatif enerjiyi uzaklaştırmak için tuzun koruyucu gücünü kullanıyorum” veya benzeri bir niyet söyleyin.

Bu uygulama sadece sembolik olarak kabul edilmelidir ve olası bir negatif enerji veya kötü ruhlarla mücadele etmek için ciddi bir alternatif olarak kullanılmamalıdır. Olası bir negatif enerji veya ruhlu durumda profesyonel yardım almanız önerilmektedir.

Denenmiş Uzaklaştırma Duaları

Aşağıdaki, denenmiş uzaklaştırma dualarıdır. Ancak duaların etkili olabilmesi için samimiyetle ve düzenli olarak okunması gereklidir.

Unutulmamalıdır ki uzaklaştırmak için yapılan dualar yalnız başına yeterli olmayabilir. İstediğiniz kişilerin uzaklaşması için “Yâ Aliyyü Celle Celalüh”‘ü 110 kez okuyarak, sizden uzaklaşmalarını dilebilirsiniz.

Uzaklaştırma duası Kuran’ın Fatır suresinin 2. ayeti ve Mü’minun suresinin 118. ayetinde yer almaktadır. İlk önce besmele çekilip, ardından Fatır suresinin ikinci ayeti 7 kez tekrarlanır. Sonrasında ise Mü’minun suresinin 118. ayeti okunarak dua edilir. Duanın tam metni aşağıdaki gibidir:

Bismillahirrahmanirrahim Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakım. (7 defa okunacak) Ve kur rabbığfir verham ve ente hayrur rahımın (amin) (1 defa okunacak) Uzaklaştırma Duası 7 Kere

 • Add Your Comment