Türk Kahvesi İle Nasıl Kilo Verilir ?

Türk kahvesi ile kilo vermek mümkündür. Ancak şekerli Türk kahvesinin içerisinde 45 kalori bulunurken, sade Türk kahvesinin içerisinde sadece 2 kalori bulunuyor.

Türk kahvesi Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar geleneksel içeceklerimizden biridir. Ancak sade sağlık açısından günde en fazla 3 kez şekersiz olarak içilmelidir.

Türk kahvesi ile nasıl kilo verilir? sorusu araştırılan bir konudur. Türk kahvesinin zayıflattığını duyan herkes araştırmaya başlıyor. Türk kahvesi sade ve aç karna tüketilmelidir. Özellikle sabahları uyandığınızda bir bardak su ile şekersiz Türk kahvesi hazırlayarak güne başlayabilirsiniz. Metabolizmayı hızlandırdığı için hazmı ve zayıflamayı kolaylaştırır.

Türk kahvesinin faydaları saymakla bitmiyor. Başta zayıflatma özelliği sayesinde pek çok kişi gün içerisinde 3 kere şekersiz Türk kahvesini içiyor.

Bunun yanı sıra spora başlamadan yarım saat önce içilen Türk kahvesi kişiye enerji verir. Bu sayede daha fazla spor yapma isteği doğabilir.

Aynı zamanda şiddetli baş ağrısına da iyi geldiği ve tansiyonu dengelediği bilinmektedir. Yapılan araştırmalara göre günde 100 mg kafein almak vücutta 75-100 kalori yaktırıyor.

Kafein metabolizmayı uyandırır. Bu sayede zayıflama sürecinde Türk kahvesi oldukça yararlıdır.

Türk Kahvesi Zayıflatıyor Mu?

Türk kahvesinin içerisine 1 çay kaşığı tarçın ekleyerek hem zayıflamaya katkı hem de tatlı isteğini kesmek için bir formül deneyebilirsiniz.

Tarçınlı Yük kahvesi zayıflatmanın yanı sıra tatlı ihtiyacını da ortadan kaldırır. Özellikle Türk kahvesi sert olduğu için şekersiz içemeyen kişiler tarçın ekleyerek kahvenin sertliğini ortadan kaldırabilir.

Türk kahvesi zayıflatır mı? sorusuna kısaca “Evet!” diyebiliriz. Ancak bu süreçte egzersiz yapmak, bol su içmek ve kalori oranı düşük besinler tüketmek gerekir.

Kahve Diyeti

Kahve diyeti ile günde 1 kilo verilebilir. Diyetisyenler gün içerisinde şekersiz Türk kahvesinin en fazla 3 veya 4 kere içilmesini öneriyor. Sade Türk kahvesi 2 kaloridir.

Genellikle sabah uyanınca, spordan yarım saat önce ve ara öğün olarak şekersiz Türk kahvesi içebilirsiniz. Kahve diyeti 1 hafta uygulanmalıdır.

Ancak bu diyet kronik hastalığı olan kişiler için uygun değildir. Gün boyunca düşük kalorili besinler tüketerek Türk kahvesi içmelisiniz.

Özellikle kahvenin içerisine 1 çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı eklenerek karıştırılmalıdır. Bu kahve 7 gün boyunca sabah, öğlen ve akşam olarak tüketilebilir.

Ayrıca uykusuzluk problemi yaşıyorsanız saat 18.00’dan sonra Türk kahvesi içilmesi önerilmez. Türk kahvesi ile nasıl kilo verilir? konusu hakkında tüm bilgi makalemizde yer alıyor.

  • Add Your Comment