Torrent Nedir ? Torrent Nasıl İndirilir ?

İnternetten film, oyun, müzik, kitap indirmenin birçok yolu vardır. Belki de bu yolların en hızlısı ve en kolayı torrenttir. Bekleme sorunu yok. Ücretli üyelik gerekmez.

Hız sınırı internet bağlantınızdır. İndirmeyi istediğiniz zaman duraklatabilir ve daha sonra devam ettirebilirsiniz.

Filmleri indirirken önizleyebilirsiniz. Torrentleri nasıl indireceğinizi bilmiyorsanız, çok şey kaçırıyorsunuz.

Bu yazımızda torrent sitelerinden nasıl indirilir ona bakacağız.

Torrent nedir?

torrent nedir

Bir “torrent” genellikle çeşitli türde bilgileri içeren meta verileri içeren bir bilgisayar dosyasıdır. Torrent dosyaları genellikle bir .torrent uzantısına sahiptir. Belirli dosyalar hakkında bilgi içerir.

Bu bilgiler daha sonra uTorrent, Transmission veya BitTorrent gibi BitTorrent yazılımları tarafından kullanılacak ve kullanıcıların gerçek dosyayı kişisel bilgisayarlarına kolayca indirmelerini sağlayacaktır.

UTorrent en yaygın torrent programıdır. Açık kaynak kodludur ve indirme yapılırken kullanıcının dosyalara göz atmasına izin vermek gibi birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. 4GB’lık bir film indirirken indirdiğiniz bölümü 10 ile 15 megabayt arasında indirdikten sonra izleyebilirsiniz.

Ayrıca indirmeyi durdurabilir veya tüm filmi indirmeye devam edebilirsiniz. Yabancı torrent siteleri en fazla içeriğe sahip ve en güçlü sitelerdir. Bu siteler İngilizcedir ve yeni filmler, oyunlar, e-kitaplar ve diğer popüler içeriklere sahiptir.

Bu sitelerde Türkçe içerik çok kolay bulunmaz. Torrent siteleri yasal olmasa da sürekli FBI tarafından izlenmekte ve kapatılmaktadır.

Aynı veritabanı farklı siteler tarafından kullanıldığından, kullanıcılar her zaman torrentleri paylaşmak için başka bir site bulurlar.

“En iyi torrent siteleri” veya “en popüler torrent siteleri” gibi arama terimleri size indirme yapabileceğiniz birçok yer seçeneği sunar.

U Torrent Programı Nasıl Kullanılır ?

Torrent indirmeye başlamak için , bir toırrent indirme programına ihtiyacımız vardır. Bunlardan en yaygın kullanılanını indiriyoruz. U Torrent’i kendi sitesinden indiriyoruz.

U Torrent İndir

Resimdeki gösterdiğimiz yerden U Torrent’i ücretsiz olarak indirip , bilgisayarınıza kurduktan sonra torrent indirmeye hazırsınız.

Torrent Programının Arayüzü

u torrent programı arayüzü

Torrent Nasıl İndirilir ?

Torrent indirmek için bir .torrent dosyasına ihtiyacınız var . İnternette indireceğiniz torrent için arama yaparak , indireceğiniz içeriğe kolayca ulaşabilirsiniz .( yasal olmadığı için burada linkleri vermiyorum ) ancak basit bir google araması ile güncel torrent sitelerine ulaşabilirsiniz.

İnternetten İndireceğiniz torrent dosyası bu şekilde gözükecektir.

Torrent programınız otomatik olarak torrent dosyalarını açmaya ayarlamış olmalıdır.

Eğer öyle değilse, torrent dosyasını program penceresine sürükleyerek indirme sırasına ekleyebilirsiniz.

Torrent dosyasını indirip programa ekledikten sonra, içeriğindeki dosyaların nereye indirileceğini vs. ayarlarını yapıyoruz ve tamam dediğimizde indirme başlıyor.

Torrent’e Daha Fazla Kaynak Ekleyin


Torrente daha fazla izleyici ekleyin.
 Yeterli kaynağa bağlanmakta sıkıntı yaşıyorsanız, torrente daha fazla izleyici ekleyebilirsiniz. Özel bir izleyici kullanıyorsanız bunu yapmaya kalkışmayın, ban yiyebilirsiniz.

  • İnternetten aktif izleyicilerin bir listesini bulun. Aktfi izleyicileri listeleyen birkaç internet sitesi bulunuyor. İzleyici listesini panoya kopyalayın.
  • Programdaki indirdiğiniz torrente sağ tıklayın ve menüden Özellikler’i seçin.
  • Genel sekmesini seç. Kutuda bir izleyici listesi görmelisin (sadece bir tane izleyici de olabilir). Kopyaladığın listeyi kutuya yapıştır. Girdiğin her izleyici arasında bir satır boşluk bırakman gerekli. Tamam düğmesine tıklarsan program otomatik olarak yeni izleyicilere bağlanacaktır.

Torrent nasıl indirilir hakkında umarız yazımız bilgilendirici olmuştur . Sizlere video olarak da link ekledim.. Arkadaşlar torrent ne kadar yasal olmasa da bazen çok işimize yarayabiliyor. Unutmayın internetten her türlü korsan içerik indirmek , paylaşmak yasaktır . Sorumluluk kullanan kişilere aittir.

  • Add Your Comment