Pirinç Maskesi Cilt Bakımı , Yüz Beyazlatıcı Maske Pirinç

Pirinç Maskesi İle Cilt Bakımı

Herkesin evinde bulunabilen bir malzeme olan pirinç, yemeklerde kullanıldığı gibi aynı zamanda cildimize bakım içinde kullanılan bir üründür. Cilt bakımında hem pirincin kendisi hem de pirincin suyu kullanılabilir ve sağladığı faydalarda oldukça fazladır. Bunları ele alacak olursak;

 • Cildin temizlenmesini ve nemlenmesini sağlar
 • Düzenli kullanıldığında cilt tonunu eşitler
 • Cilt tonunu düzenli kullanıldığı takdirde bir iki ton beyazlatma özelliğine sahiptir
 • Gözenekleri ve siyah noktaları azaltır

   Pirinç İle Yapılacak Cilt Bakımı Önerileri

Pirinç ile cilt bakımının yapılmaya başlanması çok eskiye dayanır bunu başlatan Asyalılardır ve daha sonra bu tüm dünyaya yayılmıştır. Güzelliğine ve en çok ta cilt güzelliğine önem veren Asyalıların güzellik sırrına ilk verilecek örnek pirinç olabilir.Onlar beyaz tenli olmalarıyla ve pürüzsüz cilde sahip olmalarıyla tanınırlar.Yıllar öncesine dayanan bu cilt bakımı örneği günümüzde daha çok kullanılır bir halde karşımıza çıkmaktadır.

Cildi Beyazlatan Ve Nemlendiren Pirinç Suyu Maskesi

Pirinç maskesi birkaç farklı şekilde yapılmaktadır ve nasıl yapılırsa yapılsın fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda pirinç herkesin evinde bulunabilen bir malzeme olduğu için ve çok fazla malzemeye de gerek kalmadığı için tercih edilen bir cilt bakımı malzemesidir.

Pandemi sürecinden dolayı evde kaldığımız bu zor süreçlerde evde zamanımızı değerlendirip evimizde bulunabilen malzemelerle cilt bakımı yapabiliriz. Pirinç suyu maskesine baktığımızda, öncelikle bir miktar (kullanımınıza bağlı olarak yarım ya da bir çay bardağı olabilir) pirinç güzelce yıkanıp temizlenir.

Temizlenen pirinçler tekrar yıkanır ama bu sefer bu su süzgeç yardımı ile bir kaba koyulur. Bu su ihtiyacımız olan, kullanılacak sudur. Pirinç suyunu yüzünüze biraz sürüp beklettiğinizde sonrasında soğuk su ile yüzünüzü yıkamalısınız bekleme süresi yarım saat ya da bir saat olabilir haftada iki üç kez kullanabilirsiniz. Cildinizi nemlendirip tonunun açılmasını ve nemlenmesini sağlayacaktır.

Cilt Lekelerini Azaltan Pirinç Lapası Maskesi

Pirinç sayesinde yine cildimize iyi gelecek ve evde kaldığımız süreçleri değerlendirmemizi sağlayacak bir diğer maske ise pirinç lapası maskesidir. Cilt tonunu dengeleyen ve lekeleri azaltan bu maske sağlıklı bir cilde kavuşmamızı sağlar.

Sıcak suda haşlanmış ve lapa haline getirilmiş bir ya da isteğe bağlı birkaç yemek kaşığı pirinç suda haşlanır. Soğuduktan sonra ezilir içine biraz bal ya da süt ilave edilerek cilde sürülür. Yarım saat beklemesi yeterli olacaktır. Hem cilt lekelerini azaltır hem de cildin nemlenmesini ve beslenmesini sağlar.

  1. Poyraz can 28 Kasım 2022
  2. Ebubekir tarim 28 Kasım 2022
  3. Eren 28 Kasım 2022
  4. Melek Yıldızhan 28 Kasım 2022
  5. Ersin 28 Kasım 2022

  Add Your Comment