Güçlü Bir insan Olmak için Neler Yapmalıyız ?

Güçlü insan olmayı başaramadığımız zaman kendimizi kötü hissedebiliriz. Peki güçlü bir insan olmak için neler yapmalıyız ? içeriğimizde size güçlü bir insan olmak için uymamız gereken kuralları aktaracağız.

Güçlü Bir insan Olmak için Neler Yapmalıyız ?

1. KURAL: ⏩ Kaybedeceğini bildiğin bir savaşa veya yarışa girme. zamanını ve enerjini boşa harcama. Kendini ispatlamak için çıktığın yarışta kaybeden olma

2. KURAL: ⏩ Zorla bir insan kazanmaya, ikna etmeye, inandırmaya veya kendini sevdirmeye çalışma. Zayıf ve güçsüz görünürsün.

3. KURAL: ⏩ Ketum ol. Her sırrını herkesle paylaşma. Hatta bazı şeyleri hiç kimseyle paylaşma. Rüzgar tersine dönerse, sırrını bilenler sana karşı kullanabilirler.

4. KURAL: ⏩ İşlerini yarım bırakma. Ya bitir ya da iptal et ve kafandan at.

5. KURAL: ⏩ İnsanları yarı yolda bırakma, ihanet etme, düşman kazanma.

6. KURAL: ⏩ Planlarından ve hayallerinden kimseye bahsetme, küçümseyebilirler, dalga geçip hevesini ve motivasyonunu yok edebilirler. Fikrini çalabilirler. Hatta seni engellemeye çalışabilirler.

7. KURAL: ⏩ Yokluğunu yaşat. Değerli ol. Herkesin her çağırdığı yere gitme. Dört gözle onu bekler gibi davranma.Herkesin burnunun dibinde olma. Kendini değerli tut.

8. KURAL: ⏩ Bir işe girişeceksen o işle ilgili her şeyi bil. Yoksa kandırılsın, batarsın ve ne olduğunu anlamazsın.

9. KURAL: ⏩ Öz eleştirini yap ve zayıf yönlerini bil. Yoksa en büyük yarayı oradan alırsın. Ya kapat, gizle, gösterme kimseye ya da gidermeye veya güçlendirmeye çalış.

10. KURAL: ⏩ Çok sızlanan biri olma. Başarız olsan bile ağlama. Zayıf görünme. Başardığın zaman ise çok zor oldu deme. Kolaylıkla halletmiş gibi davran. Ne kadar zorlandığını çabalarını bilmesinler. Güçlü görün.

11. KURAL: ⏩ Ucuz olma. İnsanların seni korkmadan, çekinmeden, bir bedel ödemeden, seni kullanmalarına izin verme. Ve bunu yapamayacaklarını bilmelerini sağla.

Kendine saygını hiçbir zaman kaybetme. Değerli olduğunu hissettiğin yerde ve seni değerli hissettiren insanlarla ol. Her şeyden ödün ver ama karakterinden asla..

Güçlü bir insan olmak için neler yapmalıyız ? konusunda yazdığımız maddelerin en az 5 tanesine uyarsanız hem kendinize özgüveniniz artacak, hem de daha dik duracak ve güçlü bir insan olabileceksiniz.

  • Add Your Comment