Google Hesabıma Hangi Uygulamalar Bağlı ? 

Google Hesabıma hangi uygulamalar bağlı? İşte bu soru son derece değişken cevaplar sahiptir.

Bu yüzden Web’de, ziyaretlerin çoğunu dünyanın her yerinden kullanıcılardan toplayarak diğerlerinden daha fazla popülerlik kazanan bazı siteler vardır.

Google Hesabıma hangi uygulamalar bağlı? Google hesabıma hangi siteler bağlı ? sorularına bu yazımızda kısa ve öz şekilde cevap verdik.. 

Google Hesabına Bağlı Uygulamalar Ne Demek ?


Hesaplarla girilebilen bazı portallar vardır. Bunlar, uzmanlıklarına bağlı olarak internette birçok farklı kaynağı bulmanın kapısı olan portallardır. Bunların arasında dünyanın iki büyük devi Google ve Facebook’u buluyoruz.            

                                                                                
Birkaç sitede, “Facebook veya Google Hesabınızla oturum açın” yazan bir ekran bulacaksınız. Ardından Google Hesabıma hangi uygulamalar bağlı? bir veya başka bir hesabın kimlik bilgilerini kullanarak entegre bir giriş yaparak, kaydolmak zorunda kalmadan çeşitli hizmetlere erişebilirsiniz!

İzinler genellikle bakmadan verildiğinden, kullanılan her hizmet ve çevrimiçi hesap için bu izinlerin nerede saklandığını bilmek ve gerekirse bunları yönetmek veya kaldırmak önemlidir.

Üçüncü taraf hizmetler ve uygulamalar, kullanıcı tarafından manuel olarak yetkilendirilmeleri durumunda bir Google veya Facebook hesabının bazı verilerine erişebilir.Hesabınıza Bağlı Uygulamalar

Güvenlik ve gizlilik sorunu, hem aldatma yoluyla verileri çalmak için tasarlanmış açıkça zararlı uygulamalardan hem de başka şirketler tarafından satın alınan, belki de el değiştirdikleri için amaç ve işlevlerini tamamen değiştiren hizmetlerden kaynaklanabilir.


Bu nedenle endişelenmenizi ve geçmişte verilen izinleri gözden geçirmenizi ve kontrol etmenizi ve artık ihtiyaç duymadığınız ve artık erişmek istemediğiniz izinleri kaldırmanızı öneririz.

Buradan erişilebilen Hesabınıza bağlı App sayfasında, Google hesabınıza erişim izni verdiğiniz siteler ve uygulamaların listesini bulacaksınız ve bu liste aracılığıyla hesabınızın hangi bölümlerine erişimleri olduğunu öğrenebilirsiniz.

Google Hesabına Erişimi Olan Siteleri Kaldırmak

google hesabına erişimi olan siteleri kaldırmak

Buradan Google Erişimi Olan Siteleri Görüntüleyebilir ve İsterseniz Kaldırabilirsiniz

Bu sitelere ve uygulamalara, hassas olabilecek bilgiler de dahil olmak üzere Google Hesabı verilerinize erişmeleri için izin verdiğiniz 3.taraf uygulamalar bu bölümde bulunur. .Güvenmediğiniz sitelerin veya kullanmadığınız sitelerin erişimini buradan kaldırabilirsiniz.

Özel Uygulama İzinleri

Randevu ve planlarla ilgili bir uygulama indirmişseniz bu takvimize de eklenir. Bu uygulama, buluşma zamanları ve arkadaşlar önermek için Google Takvim ve Kişiler uygulamalarınıza erişim talebinde bulunmuş olabilir. Google hesabınıza, bir uygulamaya verebileceğiniz farklı erişim düzeyleri vardır.

Bunlar, Google Hesabımıza erişim sağlayan özel izinlerdir. Her uygulamaya tıklayarak, yetkilendirme tarihini kontrol etmek ve muhtemelen fotoğrafta gösterildiği gibi erişimi kaldırmak mümkündür.

Bu yüzden Google Hesabıma hangi uygulamalar bağlı? öğrenerek izinleri düzenleyebilirsiniz.

Umarız yazımız sizler işin faydalı olmuştur. Google hesabına erişimi olan siteleri ve google hesabına erişimi olan uygulamaları kaldırma ve düzenleme işlemlerini başarabilirsiniz.

  • Add Your Comment