Dünyanın En Korkunç Yolları – Şaşıracaksınız !

Bu yollarda seyahat etmek hem göz alıcı hem de tehlikeli bir deneyim olabilir. Bu yollardan bazıları o kadar dik, dar ve virajlı ki, geçmek için cesaret gerektiriyor. İşte dünyanın en sıra dışı ve korkunç yollarından bazıları…

Dünyanın En Korkunç Yolları

1. Eshima Ohashi köprüsü / Japonya

Bu köprü Japonya’nın Nakaumi gölünün üzerinde yer alıyor. Gölün altından gemilerin geçebilmesi için çok yüksek ve sarp bir şekilde yapılmış. Köprüye bakınca sanki bir lunaparkta gibi hissedebilirsiniz.

2. Molde / Norveç

Norveç’in Molde ve Kristiansund şehirleri arasında bulunan bu sahil yolu dünyanın en tehlikeli yolu olarak biliniyor. Bu yol sürücülere keskin virajlar, dalga çarpmaları ve rüzgâr gibi zorluklar çıkartıyor. Bu yolun sosyal medyada çok paylaşıldığını duymuşsunuzdur. Bu yol hakkında en ürkütücü haber ise burada manzara seyreden bir turistin hayatını kaybettiğidir. Yetkililer bu bölgede sıkça yaşanan fırtınalar nedeniyle özellikle turistleri uyarıyorlar.

3. Stelvio Geçidi / Alpler

Alplerdeki bu geçit deniz seviyesinden tam 2757 metre yükseklikte bulunuyor. Bu yüzden çok korkunç bir görünümü var. Ama manzarası da harika.

Umursamaz Erkeğe Nasıl Ders Verilir ? En Kapsamlı Rehber

4. Los Caracoles / Şili

Bu geçit Şili ve Arjantin arasında yer alıyor ve “Los Caracoles” olarak adlandırılıyor. Bu yol yılın çoğu zamanı kar ve buzla kaplı olduğu için çok tehlikeli. Bu yolda kamyonların yanında, “çift katlı” turist otobüsleri de kullanılıyor.

5. Skippers Kanyonu / Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’nın Queenstown yakınlarında bulunan Skippers Kanyonu’nda yolculuk yapmak da çok korkutucu. Bu yol 1000 km uzunluğunda ve 3500 metreden fazla yükseklikte 7 farklı geçidi içeriyor.

6. Halsema Yolu / Filipinler

Halsema otoyolu Filipinler’de bulunuyor. Manzarası çok güzel ama yolculuk yapmak isterseniz çok korkabilirsiniz. Filipinler’de bu yol çok popüler bir durakmış.

7. Tianmen Dağ Yolu / Çin

Çin’de bulunan Tianmen Dağ yolu dünyanın en sıra dışı ve korkunç yollarından biri olarak gösteriliyor. Bu yol 11 kilometre uzunluğunda ve tam 99 keskin viraja sahip.

8. Overseas Karayolu / Florida

ABD’nin Florida eyaletinde yer alan Overseas Karayolu 180 kilometre uzunluğunda bir yol. Bu yolun adına bakmayın, denizin üzerinde gidiyor. Bu yol hem ilginç hem de ilgi çekici.

9. Cabrillo Yolu / Kaliforniya

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Cabrillo Karayolu da Bixby Köprüsü üzerinden geçiyor. Köprünün manzarası bazılarına çok hoş gelebilir ama bazılarına göre de çok ürkütücü.

10. Trollstigen / Norveç

Bu yol Norveç’te bulunuyor ve “Trol Merdiveni” olarak da biliniyor. 1936 yılında yapılan Trollstigen 55 kilometre uzunluğunda bir yol. Bu ilginç yolda tam 11 keskin viraj var.

  • Add Your Comment