Doggy Pozisyonu Günah Mı ? Kesin Bilgi !

Doggy pozisyonu, cinsel ilişkide arkadan giriş sağlayan bir pozisyondur.

Bu pozisyonun dinen uygun olup olmadığı ve sağlığa etkileri konusunda çeşitli görüşler vardır. Bu yazımızda, doggy pozisyonunun avantajları ve dezavantajlarına değinip, dinen nasıl değerlendirildiğini açıklayacağız.

Doggy pozisyonu hard modda bel bölgesinde aşırı gerilmeye neden olabilir. Doggy pozisyonu anal olarak yapılırsa günahtır. Vajinaya girilirse günah değildir fakat ilişkinin eşler arasında yapılması şarttır.

Bel ağrısı, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar ve rahatsızlık gibi sorunların önüne geçmek için alınabilecek önlemleri bilmek önemlidir. Aşağıdaki önerileri uygulayarak, doggy pozisyonundan daha fazla keyif alabilirsiniz.

Evlenen Kişiye Ne Denir? – En İyi Tebrik Mesajları

Doggy Pozisyonunun Zararları

Her gün yapılacak böyle bir aktivite bel ağrılarına yol açacaktır. Ayrıca köpek pozisyonunda erkek partner kadınla anal ilişkiye giriyorsa bu kesinlikle günahtır. Bu pozisyonda uzun süre kalmak, bel fıtığına bile yol açabilir.

Doggy pozisyonunda, genital bölgeler birbirine yakın olur ve enfeksiyon riski artar. Bu nedenle, korunmasız cinsel ilişki, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon riskini artırır. Bazı kişilerde rahatsızlık yaratabilir özellikle de anal seks yapılıyorsa, acı hissi ve kanama gibi sorunlar yaşanabilir.

Bel ağrısı riskini azaltmak için ise belinizi destekleyen bir yastık kullanarak pozisyonda kalmak daha konforlu hale gelebilir. Korunmasız cinsel ilişki, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon riskini arttırır bu yüzden düzenli şekilde korunmak önemlidir.

Enfeksiyon riskini azaltmak icin kondom kullanımı önerilir.

RİSKLER ÖNLEMLER

  • Bel ağrısı : Bel desteği kullanmak
  • Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar : Korunmak (kondom kullanımı)
  • Rahatsızlık : Pozisyonu değiştirmek veya anal seks yapmamak
  • Add Your Comment