DogeCoin Geleceği Ne Olur ? – 2023

Dogecoin’in (DOGE) fiyatı, Elon Musk’ın Twitter’ı resmi olarak satın aldığını açıklamasının ardından rekor kırdı.

Peki, DOGE rallisi sürdürülebilir mi?

Geçmişi hatırlayalım..! ABD’li yatırım şirketi Motley Fool‘un analistlerinden Dominic Basulto, DOGE fiyatlarına ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

Twitter , Musk ve Dogecoin arasındaki bağlantı nedeniyle memecoin bu hafta sadece iki günde %40 arttı.

Dogecoin taraftarları, dünyanın en popüler meme parasının sonunda aya ineceğine inanıyor. DOGE topluluğu Twitter’da Musk’a destek için bir araya gelirken, herkes DOGE’nin bir sonraki hamlesini merak ediyordu.

Analistlere göre, Dogecoin’in rallisini bu süreçte sürdürmek zor görünüyor. Aynı hikayeyi daha önce de görmüştük, Dogecoin’in yaklaşık 10 yıldaki tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,74 dolardı.

Şu anda Dogecoin hala 0,12 dolardan işlem görüyor. Analistler iki nedenden dolayı Dogecoin’e şüpheyle bakıyorlar.

Dikkate alınması gereken ilk faktör, ana akım finans medyası tarafından “Elon Musk etkisi” olarak adlandırılan tuhaf kavramdır.

Açıkçası Musk, yıllardır Dogecoin’in uzun vadeli bir destekçisi gibi görünüyor ve Dogecoin hakkında söylediği her şey piyasayı yönlendiriyor.

Musk, kendisini “Doge’un Babası” olarak adlandırdı ve Dogecoin’in gelecekteki potansiyeli hakkında birçok tweet paylaştı. Musk, 2020’de paylaştığı özellikle akılda kalan bir tweet’te Dogecoin’in küresel finansal sistem için evrensel bir standart haline gelebileceğini öne sürdü.

Musk ve Dogecoin arasındaki bağlantı iyi kurulmuş olsa da, Musk Twitter’ı satın aldığında Dogecoin boğaları bunu abartmış görünüyor.

Dogecoin’in fiyatı, potansiyel bir Twitter ticareti haberiyle Nisan ayında %30 arttı. O sırada Musk, Twitter’da bir ödeme yöntemi olarak Dogecoin üzerinde spekülasyon yaptı. Ancak satın alma efsanesi büyüdükçe Dogecoin’in fiyatı hemen düştü.

Twitter ve DOGE efsanesi: Hype ve abartı!

Anlaşma tamamlandığı için Dogecoin’in yükseliş trendi daha spekülatif hale geldi.

Bazı kripto meraklılarına göre, Musk’ın lavaboyu Twitter’ın genel merkezine taşıdığını gösteren kısa bir video klip bile Dogecoin’in %15’lik bir artış görmesi için yeterliydi.

Son haberler, Twitter’ın para yatırma ve çekme işlemleri yapan kullanıcılar için yeni bir kripto para cüzdanı geliştiriyor olabileceği yönünde.

Söylenti, Twitter’ın sonunda Çin’in WeChat’i gibi bir “süper uygulamaya” dönüşebileceği fikrini destekliyor gibi görünüyor. Daha yakın zamanlarda, Musk süper uygulamayı “X, her şey için uygulama” olarak adlandırdı.

Ancak mesele şu ki, bu kripto cüzdanı hakkındaki spekülasyonlar Musk, Twitter ve hatta Dogecoin geliştiricilerinden gelmiyor.

  • Add Your Comment