Bir Kadın Hangi Sözlerden Etkilenir ?

Kadın, doğası gereği öylesine duygusal ve nahif bir kişiliğe sahiptir ki böylesine içli bir kalbe söylenebilecek sözler de kolay olmasa gerek.

Her kadın, sevdiği erkekten ilgi bekler. Erkek ise bu zarif yaradılışın kırılgan ve kıymetli olduğunu bildiği için onu ikna edebileceği yahut gönlünü kazanabilecek sözleri bilmek zorundadır.

Bu yazımızda kadın, erkek arasında nasıl bir söz alışverişi bulunmalı, kadınlar hangi sözlerden hoşlanır, kadınları etkileyen sözlerin sahip olduğu nitelikler nelerdir? Bunları ele alacağız.

Her birinizin genel kültür, kişisel gelişim arşivine ekleyebileceği bu yazımızdan istifade etmesini temenni ediyoruz.

Kadınları Etkilemek için Neye Başvurmalı?

Sözün, insan üzerindeki büyüleyici özelliğini bilen her erkek; edebiyattan beslenmek zorundadır. Hatta şiirle iç içe olmalıdır, dersek yeridir. Birçok erkek; sevdiği kadına aşk, sevgi ve güzelliğe dair birkaç kelam etmek yahut ona etkili bir mesaj göndermek ister. Bu noktada ise kendilerini yetersiz görüp sürekli internette dolaşan içi boş hazır cümlelere sığınmaktadırlar. Hâlbuki Cemal Süreya, Özdemir Asaf, Cemal Safi, Attila İlhan gibi birçok değerli şairin kalemine baksalar zamanla kendileri de etkili ifadeler kullanmaya başlayacaklardır.

Kadınları Etkileyen Cümleler Nasıl Kurulur?

Edebî, estetik, sanatsal bir hayranlık uyandıracak cümleleri kurmak, erkeği de kadını da etkiler. Her insanın doğasında estetik olana karşı duyulan hayranlık vardır. Bu durum, harika bir manzaraya bakarken hissettiklerimizle aynıdır. Peki sanatsal cümle veya ifadeler nasıl kullanılır? Şimdi hep beraber dikkatle bakalım.

Kadınların Sevdiği Sözler Nelerdir ?

“Gittiğin günden beri seni çok özlüyorum.”

Yukarıda yer alan ifadenin etkileyici hiçbir tarafı yoktur çünkü sanatsal, estetik bir değer taşımıyor. Aynı anlamı şu şekilde ifade edelim:

“Giderken her bir adımın hasret sıçratıyordu.”

Sevgilinin değil adımların gitmesi, özlemek değil hasret sıçratmak, burada edebîliği meydana getiren ifadelerdir. Yani bir çırpıda kolayca söyleyebileceklerimizi daha estetik söylemeye çalışmalıyız. Aşağıda buna benzer birkaç örnek daha verelim. Birinci değil ikinci ifadeleri daha çok kullanmaya çalışalım.

“Çok uzaklardasın.”

(Gittin gideli kilometrelere düşmanım.)

“Gözlerin çok güzel.”

(Gözlerini açtığında güneş doğar üstümüze.)

“Kirpiklerini çok beğeniyorum.”

(Kirpiklerin ok olup göğsüme saplanıyor.)

“Kendimi çok yalnız hissediyorum.”

(İçimde havlayan bir köpek, yalnızlık…)

“Çok acı çekiyorum.”

(Acılar yuva yaptı gönlüme.)

“Yıllardan sonra seni gördüğüm için çok mutluyum.”

(Mecnun, Leyla’sını gördü.)

Unutmayın, her kadın estetik cümlelere hasrettir. Aynı şekilde erkekler de sanatsal söylemlerden hoşlanır. Bu, ikili ilişkileri yumuşatır; daha lezzetli bir etkileşime ortam hazırlar.

Sanatın ve sözün büyüleyici gücünü kullanmaktan vazgeçmeyin.

    1. Büşra kaya 12 Aralık 2022

    Add Your Comment