Bamya Tohumu ile Zayıflama – En Detaylı Yazı !

Aktarlarda karşımıza çıkan ve bizleri hala şaşırtmaya devam eden çeşit çeşit ürünlerden bugün de bamya tohumu ile zayıflama mucizesini sizlere anlatacağız.

Bamya kelime geçtiğinde dahi yüzü düşen , salyalandığı için bamya yemeyen insanları bile şaşırtacak faydaları bulunan “Bamya Tohumu”.

Bamyanın kendisinden bile daha çok seveceksiniz , üstelik bamya sadece yaz ayında olmasına rağmen bamya tohumunu her mevsim bulabilirsiniz.

Bamya Tohumu Nedir ?

bamya tohumu ile zayıflama nasıl olur

Bamya tohumu tam da tahmin ettiğiniz gibi , bamya bitkisinin içi açıldığında sizi karşılayan o minicik çekirdekler birer bamya tohumudur.

Bu çekirdeklerin doğru koşullarda kurutulması ile bamya tohumlarına kolayca ulaşmak mümkündür. Tabi burada araya bamyanın çeşidinden tutun , kurutma ve saklama şekline göre bir çok değişken giriyor.

Eğer bamya tohumundan bamya yetiştirmek için değil de vücuda sağladığı yararlar için faydalanmayı planlıyorsanız kesinlikle güvenilir aktarlardan ya da online satışı bulunan güvenilir sitelerden satın almanız gerekiyor.

Bamya Tohumunun Faydaları Nelerdir ?

Bamya Tohumu ile zayıflama içeriğimize geçmeden önce faydalarından bahsetmek isteriz. Son günlerde kendinizi yorgun , stres altında hissediyorsanız , metabolizmanızın yavaşlamasından veya kabızlık gibi şeylerden şikayetçi iseniz , diz ve eklem ağrıları ile başınız dertte ise bamya tohumu size iyi gelecektir.

Bamya tohumunun En Bilinmeyen  Faydaları

  • Bağırsakları temizler :   Bamya tohumunda bulunan lifler ve aktioksidan maddeler bağırsakları aktif hale getirir ve temizler.
  • İdrar söktürücü özelliği ile pek çok kişiyi rahatlatır. Bamya tohumu , Kilo vermek isteyenler için bulunmaz bir nimettir.
  • Ödem attırıcı ve idrar söktürücüdür.
  • Yağ yakımını hızlandırır ve sindirim sorunlarını kısa zaman içerisinde çözer.

Gerginliği ve Stresi Önler

Bamya tohumu potasyum ve kalsiyum mineralleri açısından zengindir. Bu mineraller sinir sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlar .

Beyin hücrelerini koruyan ve geliştiren bamya tohumu , uyku düzensizliği yaşayanlar için de çaredir.

Karaciğer Sağlığını Korur

Vücudumuzun yapım ve yakım olaylarını geliştiren karaciğer fonksiyonlarının en iyi şekilde çalışmasını sağlar. Karaciğer sağlığı için bitkisel çözüm arayanlara minik fakat etkili bamya tohumları önerilmektedir. Karaciğerinizi koruduğunuzda tüm vücudunuzu kontrol altına alabilirsiniz.

Kanserli Hücreleri Yok Eder

Bamya tohumu bağışıklık sisteminin korunmasında önemli rol oynar.

Bamya tohumuyla çeşitli kürler ve sular hazırlanabilir.

Diyabet Dostudur

 Diyabet hastalarının kan şekerini dengede tutması gerekir. Bu nedenle önerilen bir bitkisel çare bamya tohumudur.

Bamya tohumu sahip olduğu mineral ve vitaminlerin desteğiyle kan şekerini ideal seviyede tutar.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

A , C ve K vitaminleri bakımından zengin olan şifalı bamya tohumu , bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle dikkat çeker.

Folik asit miktarı yüksek olan bu şifalı tohum özellikle gebelik dönemlerinde ihtiyaç duyulan folik asit miktarını karşılar.

Enfeksiyona ve iltihaplanmalara karşı alabileceğiniz önlemler için bamya tohumundan faydalanabilirsiniz.

Eklem ve Diz Ağrılarına İyi Gelir

Bamya tohumunun en çok duyulan faydası , diz sağlığına olan etkisidir. Yaş ilerledikçe dizlerde oluşan sıvı kaybını önlemek adına bamya tohumu tercih edilir.

Eklem ve diz ağrılarının sebebi olan sıvı kaybı , bamya tohumu kullanılarak giderilebilir.

Bamya Tohumu ile Zayıflama

bamya tohumu ile nasıl zayıflanır

Bamya tohumu ile zayıflama mümkün mü ? Bamya tohumu yutarak zayıflamanıza destek olabilirsiniz. Doğrudan sizi zayıflatan bir besin olmasa da bamya tohumu ile zayıflama sürecinizi destekleyebilirsiniz. Gün içerisinde aktif olarak 1 saat yürümek ve bol su içerek bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Bamya tohumundaki bulunan lifler bağırsaklarınızı rahatlatacağı için metabolizmanız hızlanacaktır. Metabolizmanızda hızlandığı zaman kilo vermeniz için önünüzde bir engel kalmayacaktır.

Bamya tohumu , düşük kalorili olması dışında  lif açısından zengin bir besindir.

 İçme suyunda beklettiğiniz bamya tohumu ile zayıflama sürecinizi iyi bir şekilde geçirebilirsiniz.

Bamya Tohumu Nasıl Tüketilir ?

Malzemeler :

  • 10 Adet Bamya Tohumu
  • Bir tatlı kaşığı zeytinyağı
  • Bir yemek kaşığı doğal bal

Hazırlanışı :

10 Adet bamya tohumunu iyice öğütün . Bamya tohumlarının toz haline getirilmesi gerekiyor. Toz haline gelen tohumların üzerine bir yemek kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Ardından bir tatlı kaşığı zeytin yağını üzerine dökün ve macun kıvamına gelene kadar tekrar karıştırın.

Uygulanışı :

Bir hafta boyunca her gün bir çay kaşığı hazırladığınız macundan tüketin . Aç veya tok olmak zorunda değilsiniz. Gün içerisinde mutlaka tüketmeye özen gösterin.

Bir hafta düzenli olarak kullandıktan sonra bir hafta ara verin . Sonra tekrar bir hafta kullanmaya başlayın . 3 ay boyunca bu şekilde devam edin ve etkilerini mutlaka vücudunuzda hissedeceksiniz.

Bamya Tohumunun Zararı Var mı ?

Alerjik bir bünyesi olanların , kronik rahatsızlıkları bulunanların , özel bir beslenme programını takip etmesi gerekenlerin , her gün düzenli olarak ilaç kullananların , hamilelik ve emzirme dönemlerindeki kadınların kullanmadan önce doktorlarına danışmaları önemlidir.

Bunun yanı sıra bamya tohumunu doğrudan yutarak kullanacaksınız boğazınıza kaçmamasına dikkat etmelisiniz.

Günlük kullanımda asla aşırıya kaçmayın , belirtilen ölçülerde kullanmaya özen gösterin.

Bamya Tohumu Fiyatı

Bamya tohumu fiyatı ? nedir derseniz eğer, yüksek enflasyon nedeniyle fiyatların yerinde durmadığını belirtmek isteyerek, şuan yazımızı yazarken bamya fiyatı kilosu 100 TL’dir.

Zayıflama konusunda farklı diyetler arıyorsanız, dukan diyeti ile zayıflama yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz 🙂

  • Add Your Comment